imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Budowa placu zabaw – krok po kroku

plac_zabaw_dzieci

Strona główna > Polska > Budowa placu zabaw – krok po kroku Budowa placu zabaw – krok po kroku Artykuł Sponsorowany Polska

Plac zabaw to miejsce, z którym większość ludzi ma dobre skojarzenia. To właśnie tam dzieci mogą w bezpiecznych warunkach oddać się beztroskiej zabawie. Jednak zaprojektowanie takiej konstrukcji jest już poważniejszą sprawą.

Z czym związana jest budowa placu zabaw?

Budowa placu zabaw nie odbywa się z dnia na dzień. Nie wystarczy po prostu wejść na pusty plac i postawić całą konstrukcję. Taka inicjatywa wymaga porządnego przygotowania. Co więcej, nie każdy może się na to porwać. Niezbędni są do tego profesjonaliści, którzy mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, żeby z takim projektem sobie poradzić. Dobry przykład takich usług można znaleźć na stronie https://playtime.pl.

Na samym początku należy upewnić się, że planowana budowa spełnia wszystkie kryteria prawne. W Polsce obowiązują dwie podstawowe normy dotyczące wyposażenia oraz bezpieczeństwa nawierzchni. Jeżeli ten krok mamy za sobą możemy rozpocząć opracowywanie projektu budowlanego, który jest niezbędny do zatwierdzenia samej budowy.

Jak wygląda proces projektowania placu zabaw dla dzieci?

Projekt placu zabaw musi być dobrze przemyślany. Ma zadowolić dwie strony: dzieci i rodziców. Dzieci szukają rozrywki poza kontrolą rodziców, która czasem jest związana z pewną dozą niebezpieczeństwa. Rodzice po drugiej stronie nie chcą, żeby ich pociechom stała się jakaś krzywda. Dlatego plac zabaw powinien być miejscem zastępczym dla ulubionych kryjówek dzieci. Najważniejszym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo będzie zatem ulokowanie placu zabaw. Powinien znajdować się w odpowiedniej odległości od ulic, śmietników czy parkingów.

Kolejnym etapem jest przygotowanie projektu zagospodarowania działki lub terenu. Powinien zawierać dwie podstawowe części – opisową i rysunkową. Ta pierwsza służy przede wszystkim określeniu, co aktualnie znajduje się na danym terenie i jakie zmiany planujemy tam wprowadzić. Natomiast część rysunkowa jest potrzebna, żeby oznaczyć m.in.: granice działki budowlanej, ukształtowanie terenu, układ zieleni itp.

Ostatnią częścią jest projekt architektoniczno-budowlany. To tutaj wyznaczane są kształty i rozmiary danych konstrukcji. Należy mądrze rozmieścić poszczególne urządzenia wraz z nawierzchniami bezpiecznymi na całym terenie. Na tym etapie podejmowane są decyzje, jak mają wyglądać dane urządzenia i ile ich powinno być. To na tej podstawie będą wykonywane wszelkie prace budowlane, dlatego muszą zawierać wszystkie niezbędne specyfikacje techniczne.

Artykuł Sponsorowany
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment