imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Białystok. Chris obiecywał “amerykański sen”. Wyłudził pieniądze

4jwiibi6hnkn82n8bk2zsxremw1d7k1b.jpg


Chris podawał się za amerykańskiego aktora. Obiecywał wspaniałe życie, okradał kobiety

Podawał się za amerykańskiego aktora, obiecywał wspaniałe życie i pół miliona na wspólny dom. 37-letnia mieszkanka powiatu białostockiego uwierzyła w “amerykański sen” i przelała “ukochanemu” kilka tysięcy złotych. Dopiero na komisariacie zorientowała się, że Chris nie był tym, za kogo się podawał.

Policja z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku informuje o sprawie Chrisa. Mężczyzna za pomocą komunikatora internetowego odezwał się do 37-letniej mieszkanki powiatu białostockiego i przedstawił się jako amerykański aktor. 

 

Chris zdobył na tyle zaufanie kobiety, że planowała razem z nim wspólne życie. Na potwierdzenie swoich deklaracji, rzekomy aktor miał przekazać 37-latce pół miliona złotych na zakup ich wspólnego domu. Była tylko jedna przeszkoda.

Uwodził przez internet. Okazał się złodziejem

Kilka dni po wspomnianych obietnicach kobieta otrzymała wiadomość mejlową od “kuriera”. Jak się okazało, miała zapłacić “podatek od zagranicznej darowizny”. 

 

37-latka przelała więc na wskazane konto 9 tys. złotych. Po jakimś czasie otrzymała informację, że przelew nie dotarł i trzeba go wykonać ponownie. Wtedy kobieta zaczęła mieć wątpliwości. 

 

Udała się do banku, a tam powiedziano jej, że pieniądze zostały przelane prawidłowo. Odpowiedzi, do kogo trafiły, miała szukać na policji. Dopiero tam zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. 

nb/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment