imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Małopolskie „rozgrzewki” nt. unijnego wsparcia na lata 2021-2027

Rozgrzewka-UMWM.jpg


Fot. UMWM

Krościenko, Miechów, Stary Sącz, Proszowice, Myślenice, Zator, Gorlice – w tych i szeregu innych małopolskich miejscowościach odbywają się „Rozgrzewki z Funduszami Europejskimi”. Ich celem jest wprowadzanie w nowy program Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

„Rozgrzewki” ułatwiają mieszkańcom pozyskanie rzetelnych informacji o dostępnych środkach unijnych, planowanych naborach wniosków o dofinansowanie czy warunkach ogłaszanych konkursów. Z bieżącego rozdania środków unijnych Małopolska ma bowiem do zagospodarowania w kolejnych latach 2,7 mld euro. To nowe szanse m.in. na finansowanie planów inwestycyjnych samorządów, wsparcie dla przedsiębiorców czy organizacji pozarządowych.

W ostatnią niedzielę specjaliści z sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich gościli w Zatorze. Powiat oświęcimski, na którego terenie położony jest Zator, należy także do grupy 4 powiatów objętych unijnym Funduszem na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Gmina Zator natomiast pozyskała z programu regionalnego blisko 1,1 mln zł dofinansowania z przeznaczeniem na wymianę przestarzałych kotłów na nowoczesne źródła ciepła, zasilane gazem i biomasą.

Dzięki Funduszom Europejskim w Niepublicznym Przedszkolu „Tęcza” w Zatorze zostały utworzone miejsca dla 33 dzieci, w tym 4 miejsca dla dzieci z niepełnosprawnościami. Lokal, w którym powstał oddział przedszkola, został zaadoptowany i wyposażony. Oferta przedszkola została wzbogacona o dodatkowe zajęcia z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, karate i języka angielskiego. Dzieci z niepełnosprawnościami miały również szansę skorzystać z dodatkowych zajęć terapeutycznych. Unijnym projektem objęci zostali również nauczyciele – projekt umożliwił im podniesienie kompetencji w zakresie pedagogiki specjalnej, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz dziećmi z niepełnosprawnościami.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Source link

Leave a Comment