Barkom-Każany z drugim zwycięstwem! Ślepsk Malow pokonany w Wieluniu

Po wyrównanym początku, w środkowej części pierwszego seta przewagę uzyskała drużyna ze Lwowa. Deniss Petrovs popisał się asem serwisowym i było 11:8. Później siatkarze Barkomu utrzymywali zaliczkę, skuteczniej od rywali grając w ataku (15:12, 19:17). Mieli piłkę setową przy stanie 24:21, rywale obronili się w dwóch akcjach, ale Wasyl Tupczij wyjaśnił sprawę skutecznym atakiem (25:23).

Na początku drugiego seta wynik oscylował wokół remisu (8:8). Później przewagę uzyskali siatkarze Barkomu (14:11, 18:14). Przyjezdni odrobili straty po serii wygranych akcji przy zagrywkach Zigi Sterna (18:20). W końcówce ważne akcje kończył Bartosz Filipiak, który też dołożył asa na wagę piłki setowej (21:24). W ostatniej akcji gospodarze pomylili się w polu zagrywki (22:25).

Set numer trzy był bardziej jednostronny od poprzednich. Drużyna ze Lwowa wypracowała sobie solidną zaliczkę (11:7), którą dość szybko roztrwoniła (14:14), ale od tego momentu całkowicie przejęła inicjatywę na parkiecie. Siatkarze Barkomu lepiej prezentowali się w polu zagrywki, a rywale popełniali sporo błędów. W efekcie wynik się rozjechał (21:15), a kropkę nad “i” postawił atakiem po skosie Luciano Palonsky (25:18).

Suwalczanie efektownie otworzyli kolejną partię (2:7), ale przeciwnicy błyskawicznie odrobili straty (10:10), a później uzyskali przewagę (13:11). Mocną bronią Barkomu nadal była zagrywka (15:12), a rywale nie ustrzegli się błędów. Po asie Olega Szewczenko było 22:18, ale wówczas goście zerwali się do walki i odrobili straty (22:22). Tupczij wywalczył piłkę meczową (24:23), ale Joaquin Gallego rozpoczął rywalizację na przewagi. Wygrała ją drużyna ze Lwowa, a w ostatniej akcji meczu skutecznie zaatakował Palonsky (27:25).

Barkom-Każany Lwów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 27:25)

Barkom: Deniss Petrovs, Luciano Palonsky, Vladyslav Shchurov, Vasyl Tupchii, Ilia Kovalov, Moussé Gueye – Dmytro Kanaiev (libero) oraz Oleksii Holoven, Vitalii Kucher, Bohdan Mazenko, Oleh Shevchenko, Yaroslav Pampushko (libero). Trener: Ugis Krastins.
Ślepsk: Ziga Stern, Jakub Macyra, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Joaquin Gallego, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Konrad Stajer, Arkadiusz Żakieta, Maksim Buculjević, Bartosz Firszt. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 5. kolejki PlusLigi:

2023-11-09: KGHM Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)
2023-11-10: Bogdanka LUK Lublin – Trefl Gdańsk 3:2 (21:25, 25:21, 25:18, 18:25, 15:10)
2023-11-11: Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (32:30, 25:17, 25:16)
2023-11-11: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 22:25)
2023-11-12: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – PSG Stal Nysa 0:3 (22:25, 16:25, 18:25)
2023-11-12: Barkom Każany Lwów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 27:25)
2023-11-13: Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-30: Indykpol AZS Olsztyn – PGE GiEK Skra Bełchatów.