imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Żydzi poparli trwające protesty – Wolna Polska – Wiadomości

zydzi-tanc.gif


Głos na temat demonstracji organizowanych pod hasłem „Strajku Kobiet” zabrał Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Warszawie. W swoim oświadczeniu poparł on trwające w naszym kraju protesty, przy czym nawet nie zająknął się chociażby na temat coraz częstszych przypadków niszczenia mienia oraz atakowania katolickich świątyń.

Rozumiemy rozgoryczenie kobiet w Polsce, wśród których są członkinie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, związane z pozbawieniem ich możliwości decydowania o swoim życiu i zdrowiu, a także życiu ich rodzin” – tymi słowami rozpoczyna się oświadczenie wydane przez stołeczny oddział związku wyznaniowego, który ma skupiać miejscowych wyznawców judaizmu.

W dalszej części komunikatu zarząd związku pochyla się z troską nad uczestnikami protestów. Jego przedstawiciele uważają, że „to przykre i bolesne, że dzisiaj kobiety i wspierający je mężczyźni zmuszeni są bronić swoich praw na ulicach Warszawy i całej Polski w niebezpiecznym dla ich zdrowia i życia czasie pandemii koronawirusa„.

Ponadto Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie podkreśliła, że „kobiety mają prawo decydować o sobie i godnie żyć„.

Na podstawie: warszawa.jewish.org.pl, dorzeczy.pl.

źródło: autonom.pl

feministkiPolskareligiastrajk kobietżydzi


Source link

Leave a Comment