imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Życzenia na Trzech Króli 2022: Gotowe, śmieszne, krótkie, tradycyjne, oryginalne. Lista najlepszych

000E5N6O9IVWVQ10-C411.jpg


Święto Trzech Króli 2022 zbliża się wielkimi krokami, więc warto pomyśleć o tym, jakie życzenia na Trzech Króli złożyć w tym roku rodzinie i znajomym osobiście, poprzez kartkę z życzeniami lub Messengera.  

Oto nasze propozycje krótkich i śmiesznych życzeń na Trzech Króli, a także tradycyjnych, religijnych życzeń na święto Trzech Króli, które śmiało możesz skierować do swoich bliskich. 

Jak zrobić idealną kartkę z życzeniami na Trzech Króli? Kiedy wypada to święto? Czy Trzech Króli to dzień wolny od pracy i jak obchodzi się to święto w Polsce, a jak w Hiszpanii? Na te pytania również odpowiadamy w naszym artykule. 

Święto Trzech Króli nie jest świętem ruchomym, więc wypada zawsze 6 stycznia. 

W 2022 roku będzie to czwartek, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy, co oznacza, że w tym dniu nie musisz iść do pracy.

Czytaj też: 7 tajemnic Trzech Króli. Tego mogłeś o nich nie wiedzieć

Kartki z życzeniami na święto Trzech Króli po latach znów wracają do łask, a ich wysłanie lub osobiste wręczenie na pewno zostanie docenione przez rodzinę i przyjaciół. 

W sklepach, w internecie i na poczcie można znaleźć sporo różnych wzorów kartek świątecznych, jednak niewątpliwie najbardziej wartościowe są te przygotowane samodzielne. Jeśli masz więc czas, weź kartkę grubszego papieru, złóż ją i ozdób według uznania, a w środku napisz własnoręcznie życzenia na Trzech Króli. 

Jeśli nie wiesz, jakie życzenia na święto Trzech Króli spodobają się twoim bliskim, albo po prostu nie masz talentu do wymyślania życzeń, możesz skorzystać z naszych zabawnych życzeń na Trzech Króli i tradycyjnych religijnych życzeń na święto Trzech Króli. 

Tradycyjne, na przykład religijne życzenia na Trzech Króli sprawdzą się, jeśli osoba, której chcesz je złożyć, nie jest ci aż tak bliska, jest to osoba poważna, duchowna lub po prostu wiesz, że śmieszne życzenia na Trzech Króli mogłyby ją urazić. 

*

Życzę Ci, by Trzej Królowie Mędrcy świata przynieśli Ci w 2022 roku wiarę, nadzieję i miłość.

Abyś przez cały rok prowadzony światłem Gwiazdy Betlejemskiej był obdarzony łaską Bożą i pokojem ducha świętego.

*

Trzej Królowie oddali pokłon Panu swemu

Jezusowi Chrystusowi nowonarodzonemu.

Złoto, Mirrę i Kadzidło mu podarowali. 

Spieszmy więc, śpiewając Kolendę, 

Aby grzech od nas oddalił! 

*

Niechaj na to święto Trzech Króli 

Pan Bóg Wszechmogący obdarzy Cię swoją łaską

Da Ci siłę na nadchodzący rok wytrwałość i radość ducha, 

Abyś nigdy nie zboczył ze ścieżki wiary, 

Żył w szczęściu oraz rodzinnym cieple przez długie lata

Krótkie, zabawne życzenia na Trzech Króli będą idealne dla rodziny i przyjaciół z dystansem, albo osób, które niekoniecznie są bardzo religijne, ale i tak chcemy złożyć im życzenia świąteczne

*

W święto Trzech Króli życzę Ci, by w 2022 w portfelu nie zabrakło władców na banknotach,

Może uda się nawet w końcu wygrać w totolotka. 

Oprócz tego szczęścia, pięknego życia bez zmartwień,

Aby życie było piękne, pełne zachwytów i natchnień.

*

Trzech Króli dzień się zbliża, więc chcę Ci życzyć: 

Sobieskiego na stole i Jagiełły w portfelu,

Złota w szkatułce i życia wspaniałego jak gwiazda Betlejemska.

Święto Trzech Króli obchodzi się w wielu krajach na całym świecie. Przykładowo, w Hiszpanii święto Trzech Króli jest wyjątkowym dniem, w którym prezenty dzieciom wręczają właśnie Kacper, Melchior oraz Baltazar. 

Na ulicach można usłyszeć m.in. proste świąteczne pozdrowienia lub hiszpańskie życzenia na Trzech Króli, na przykład: “Felices Reyes!”, “Feliz Dia de Reyes!, które tłumaczy się po prostu jako “szczęśliwi królowie” lub “szczęśliwego dnia Trzech Króli”. 

Na stołach w Hiszpanii nie brakuje smacznego jedzenia. Odbywają się też oficjalne obchody i huczne parady, nazywane Cabalgatas de Reyes. Oczywiście z Trzema Królami w rolach głównych!

Czytaj również:

Życzenia na Trzech Króli 2022: Trzech Króli co to za święto, zwyczaje i tradycje 

Święto Trzech Króli 2022: Czy 6 i 7 stycznia są dniami wolnymi od pracy? 

Święto Trzech Króli 2022: Kiedy wypada Trzech Króli?

Zobacz także:


Source link

Leave a Comment