imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Życzenia imieninowe. Gotowe, śmieszne, zabawne, krótkie. Lista najlepszych

000EFKBZ9PSUYBL3-C429.jpg


Życzenia imieninowe to najlepszy prezent, jaki możesz podarować bliskiej osobie z okazji jej święta. Składając je solenizantowi lub solenizantce w imieniny, pokazujesz tej osobie, że jest dla ciebie ważna. W końcu szczere słowa wypowiedziane prosto z serca liczą się bardziej niż wielki tort czy drogie prezenty. 

Gotowa lista życzeń z okazji imienin może ci pomóc, jeśli nie masz pomysłu na napisanie ich samodzielnie. Wybraliśmy dla ciebie krótkie życzenia imieninowe dla dziecka, zabawne życzenia imieninowe dla chłopaka, rodzeństwa i przyjaciół oraz mądre życzenia imieninowe dla rodziców czy dziadków, które na pewno ich wzruszą. 

Oto 9 najlepszych życzeń na imieniny, którymi warto się zainspirować!

Życzenia imieninowe dla niektórych są nawet ważniejsze niż życzenia urodzinowe. To dlatego, że wiele osób, zamiast świętować kolejny rok życia, po prostu obchodzi imieniny. Składając bliskim życzenia z okazji imienin osobiście, poprzez SMS lub Messengera, powinieneś jednak pamiętać o kilku kwestiach. Dzięki temu unikniesz wpadki. 

 • Podobnie jak w przypadku życzeń urodzinowych, składając życzenia imieninowe, bez obaw życz innym zdrowia, szczęścia i pomyślności.
 • Śmiało możesz również poruszać w życzeniach imieninowych tematy związane z zainteresowaniami
  danej osoby.
 • Unikaj tematów wrażliwych tj. znalezienie partnera lub partnerki. Nikt nie lubi czuć presji, a dla wielu osób jest totrudny temat. Poza tym ktoś wcale może nie szukać drugiej połówki lub z jakiegoś powodu ukrywa, że jest w związku.
 • Życzenie komuś dziecka to kolejny zły pomysł, ponieważ nie każdy chce i może je mieć. Wyjątkiem jest sytuacja, w której życzysz ciężarnej kobiecie szczęśliwego rozwiązania, jeśli wiesz, że spodziewa się narodzin maleństwa i ciążą przebiega bez problemu.
 • W życzeniach imieninowych nie należy też komentować wyglądu solenizanta. Osoba przy kości nie ucieszy się, słysząc, że ktoś życzy jej, aby schudła. Filigranowa natomiast niekoniecznie może lub chce przytyć.
 • Kolejna kwestia, o której lepiej nie mówić to pieniądze. Jak najbardziej możesz życzyć komuś znalezienia wymarzonej pracy. Jeśli jednak wiesz, że przyjaciel lub członek rodziny ma problemy materialne, nie poruszajmy tematu. To może sprawić, że poczuje się jeszcze gorzej. 

Życzenia imieninowe dla dziecka lub innych członków rodziny najlepiej jest składać osobiście, jednak w dobie pandemii bywa to utrudnione. 

Jeżeli zatem twój syn lub córka mieszka daleko albo jest na kwarantannie, w jej /jego imieniny zawsze możesz wykonać telefon z życzeniami albo przynajmniej wysłać krótkie życzenia imieninowe za pośrednictwem SMS-a lub Messengera. Tam dołączysz do nich również zdjęcia i zabawne gify. 

Na ogół najlepiej sprawdzają się krótkie życzenia imieninowe o lekkiej tematyce i rymowanej konstrukcji. Oto kilka przykładów gotowych wierszyków

 • Moc życzeń na imieninki 

  Dla mej kochanej dziewczynki.

  Moc całusków śle ci mama, 

  Byś udane życie miała.  

  Zawsze tańcz radośnie wkoło 

  i niech nogi cię nie bolą. 

  Śpiewaj i śmiej się radośnie 

  Zimą, latem, w jesień i na wiosnę! 

 • Syneczkowi kochanemu

  Życzę wszystkiego najlepszego.

  Mnóstwo przygód, mało troski.

  Bo wyrósł z ciebie facet boski. 

 • Dużo słońca, czekolady,

  Stos prezentów do szuflady. 

  Od mamy i taty na imieniny

  Dużo zdrówka Ci życzymy! 

Najlepsze życzenia imieninowe dla przyjaciół i rodzeństwa to zabawne życzenia imieninowe, które sprawią, że na twarzy solenizanta pojawi się uśmiech. Im mniej banalne i dopasowane do osoby, która świętuje, tym lepiej!

 • W imieniny najlepszego, 

  Bo jesteś super kolegą.

  Ślę życzenia i buziaczki

  Od całej naszej paczki! 

 • Zdrówka, szczęścia, powodzenia, 

  Wszystkich marzeń spełnienia. 

  Pięknej chaty, kasy stos. 

  Bo jest z ciebie fajny gość! 

 • Ile gwiazd na ciemnym niebie, 

  Tak bardzo ja kocham ciebie. 

  Jak dużo ryb w oceanie,  

  tyle życzeń ślę ci kochanie. 

Mądre życzenia imieninowe to takie, które zamiast banalnego humoru stawiają na prosty i emocjonalny przekaz. Tego typu gotowe wierszyki wcale nie muszą być bardzo wyszukane czy rymowane. Wystarczy, że składamy je szczerze naszym rodzicom i dziadkom. 

Jeśli jednak chcemy się pokusić o krótkie życzenia imieninowe z rymami, również możemy to zrobić. Ważne, aby składając życzenia na imieniny osobom starszym, unikać zwrotów, których mogą nie zrozumieć albo, które mogłyby ich przez przypadek obrazić. 

 • Najdroższy tato 

  Z okazji imienin życzę Ci spełnienia wszystkich marzeń. 

  By otaczali Cię sami dobrzy ludzie, 

  A uśmiech nie schodził z Twojej twarzy. 

  Ciesz się każdą chwilą życia 

  I pamiętaj, że bardzo Cię kochamy! 

 • Ważna data w kalendarzu 

  Imieniny twoje są. 

  Więc uśmiechnij się od razu 

  Przyjmij proszę życzeń moc. 

  Żadnych smutków, dużo zdrowia

  Dzisiaj babciu życzę Ci. 

  Pomyślności i radości. 

  Samych pięknych życia dni. 

 • Wyjątkowy dzień dziś nastał, 

  Co nie zdąża się zbyt często. 

  Imieniny naszej mamy, 

  Więc spieszymy z prezentami. 

  Mało trosk i smutku,  a dużo miłości

  By nigdy nie zabrakło życia radości

  Bo nas jest najlepsza w świecie

  Drugiej takiej nigdzie nie znajdziecie! 

Czytaj również: 

Najlepsze życzenia urodzinowe. Lista najlepszych życzeń z okazji imieninAutor słynnych życzeń przeżył dramat. Dziś wyznaje!

Zobacz także: 


Source link

Leave a Comment