imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Zwierzchnik Kościoła katolickiego na Białorusi niewpuszczony na jej terytorium

000AG7J30XS5DG5E-C411.jpg


Zwierzchnik Kościoła katolickiego na Białorusi arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz nie został wpuszczony do kraju – poinformowało w poniedziałek (31 sierpnia) Radio Swaboda. Arcybiskup zamierzał wjechać do ojczyzny przez polsko-białoruskie przejście graniczne Kuźnica Białostocka-Bruzgi niedaleko Grodna.

Arcybiskup Kondrusiewicz w rozmowie z Polskim Radiem potwierdził, że białoruska straż graniczna nie wpuściła go do kraju. “Rzeczywiście mnie nie wpuszczono, ale na razie żadnych komentarzy. Proszę mnie zrozumieć i kontaktować się tylko z kurią w Mińsku” – powiedział zwierzchnik Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi.

Podczas pobytu w Polsce udzielił wywiadu katolickiej telewizji “Trwam”. Jak informuje portal kościoła katolickiego na Białorusi “Catholic.by’ hierarcha powiedział między innymi, że białoruski naród “dorósł do tego aby bronić swoich praw i to już inne pokolenie ludzi niż 26 lat temu”. 

Wcześniej apelował do białoruskich władz o podjęcie dialogu z opozycją.

Metropolita Tadeusz Kondrusiewicz urodził się w Odelsku w 1946 roku w obwodzie grodzieńskim na terenie ówczesnej Białorusi Radzieckiej. Posiada obywatelstwo Białorusi.


Source link

Leave a Comment