imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Zrobił zdjęcie Berniego Sandersa, które zamieniło się w mema. Teraz zabrał głos

egdhknx1rfduuzbn4phgmhg5yg8fn91u.jpg


Absolutnym przebojem inauguracji Joe Bidena stał się były kandydat w prawyborach demokratów – 79-letni senator Bernie Sanders. Wszystko za sprawą stroju, w jakim pokazał się na uroczystości. Obok eleganckich płaszczy i garniturów na tę okazję wybrał długą, popielatą parkę i parę imponujących rozmiarem, wzorzystych wełnianych rękawic – przypomina portal Interia. 

 

 

– My Vermont wiemy, jak radzić sobie z zimnem i z tego powodu aż tak bardzo nie przejmujemy się stylem. Chcemy, by było nam ciepło. I to właśnie dzisiaj zrobiłem – tłumaczył Sanders swój oryginalny ubiór w rozmowie z CBS News.

 

Internet zalała fala memów z 79-latkiem w roli głównej. Trudno zliczyć, ilu przeróbek doczekała się fotografia.

 

 

 

 

Doczekało się również przeróbek w Polsce. 

 

 

 

 

Gdyby nie Brendan Smialowski, tego zdjęcia jednak by nie było.  Wielokrotnie nagradzany fotograf działający w Waszyngtonie, a zajmujący się fotografią polityczną, newsową i społeczną, w rozmowie z czasopismem “Rolling Stone” zdradził, jak powstało słynne już ujęcie.

 

“Zrobiłem dwa zdjęcia. To zabawne, bo to drugie, dla mnie, wydawało się lepsze. Ale wysłałem pierwsze, ponieważ moment – jego postawa, jego pozycja (Sandersa – red.) – były trochę lepsze. Jednak kompozycja była do niczego” – mówił. Fotografię opublikowała agencja AFP. 

 

“Nigdy nie zrobiłbym zdjęcia z myślą, że może ono zamienić się w mema”

 

Mimo popularności zdjęcia w jego portfolio się ono nie znajdzie – właśnie ze względu na “chaotyczną” kompozycję. Jak wyjaśnił, w fotografii informacyjnej często ważniejsze jest uchwycenie właściwego momentu, a estetyka schodzi na dalszy plan.

 

“Nigdy nie zrobiłbym zdjęcia z myślą, że może ono zamienić się w mema. Gdybym wiedział, jaki los czeka tę fotografię, to kto wie, czy bym ją zrobił” – wyznał.

 

ZOBACZ: Bernie Sanders “skradł show” podczas inauguracji Bidena

 

Jak tłumaczył, Sanders nie siedział przez całą uroczystość sam, mimo że takie wrażenie można odnieść.

 

“Można powiedzieć, że senator Sanders jest niezależny politycznie i myślę, że prawdopodobnie jest też niezależny osobiście. Myślę, że prawdopodobnie czuł się bardzo komfortowo, wychodząc tam, siedząc sam, trzymając swoje papiery, a po wszystkim wracając do swoich zajęć” – podkreślał Smialowski. 

 

Na koniec fotograf przyznał, że z powodu chłodu zazdrościł 79-latkowi dobrych rękawiczek. 

ml/ Interia

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment