imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Znamy datę premiery najbardziej wyczekiwanego tytułu roku 2020

36389157_1_crop_300x168_4601a324_CPO.jpg


„Srebrne skrzydła” – Camilla Läckberg

Seria: thriller psychologiczny

Data polskiej premiery: 16.09.2020 r.

Wydawnictwo Czarna Owca

Kobieca zemsta jest piękna i brutalna

Po zakończeniu toksycznego związku Faye rozpoczęła nowe życie za granicą. Jej były mąż Jack przebywa w więzieniu, a ona wreszcie może skupić się na rozwoju swojej kariery. Prowadzi firmę kosmetyczną Revenge, która coraz lepiej prosperuje – już niedługo jej produkty mają zostać wprowadzone na rynek amerykański.

Kobieta już myślała, że najgorsze ma za sobą, tymczasem jej egzystencja ponownie zostaje zagrożona. Ktoś usiłuje przejąć firmę, więc Faye jest zmuszona powrócić do Sztokholmu, by z pomocą kilku innych kobiet walczyć o uratowanie nie tylko majątku, ale także siebie i swoich najbliższych.

„Dobrze napisana historia zemsty bezwzględnej kobiety, która podejmuje wszelkie środki, aby osiągnąć swoje cele”.

Dast Magazine

Książka ukaże się także w formie e-booka oraz audiobooka w interpretacji Joanny Jeżewskiej.

Camilla Läckberg – szwedzka autorka powieści kryminalnych. Wydała kilkanaście książek, w tym serię kryminalną, której akcję umieściła w swojej rodzinnej miejscowości – Fjällbacce – położonej na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Dwie pierwsze powieści z serii: „Księżniczka z lodu” oraz „Kaznodzieja” otrzymały entuzjastyczne recenzje od szwedzkiej prasy i szybko stały się bestsellerami. Jednak przełom w jej pisarskiej karierze nastąpił, gdy trzecia część serii – „Kamieniarz” – została nominowana do nagrody Powieść Kryminalna Roku 2010. Książki Läckberg zyskały jeszcze większą popularność po tym, jak SVT (Szwedzka Telewizja) wyprodukowała serial na ich podstawie. W 2019 roku Camilla otrzymała Diamentową Książkę za „Czarownicę”, która w Szwecji sprzedała się w ponad 300 000 egzemplarzy.

„Złota klatka” – której kontynuacją są „Srebrne skrzydła” – była najlepiej sprzedającą się książką w Szwecji w 2019 roku. W Polsce sprzedanych zostało blisko 170 tysięcy egzemplarzy!


Source link

Leave a Comment