imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Znaleźli sposób na utrzymanie dystansu. Goście z makaronem na głowie

000A4J9Y2N3G2WFH-C411.jpg


Kawiarnia w niemieckim Schwerin hucznie obchodziła wielkie otwarcie po przerwie wymuszonej epidemią koronawirusa. Zgodnie z zaleceniami rządu, w lokalu wprowadzono restrykcje, między innymi utrzymanie dystansu między klientami. Z tym sobie poradzono w nietypowy sposób. Każdy gość musiał założył na głowę kapelusz z przyczepionym makaronem basenowym. Niemcy wykazali się ogromnym poczuciem humoru – chętnych nie brakowało.

W sobotę właścicielka kawiarni Cafe Rothe w Schwerin – rodzinnej miejscowości kanclerz Niemiec Angeli Merkel – otworzyła podwoje dla klientów. Ci, ciesząc się słoneczną pogodą, zasiedli przy stolikach, utrzymując przykazany przepisany 1,5-metrowy dystans.

Właścicielka lokalu postarała się, by nie mieli z tym problemu. Każdy gość dostał czapeczkę z przyczepionym makaronem z pianki, służącym dzieciom do nauki pływania na basenie. Przebranie nikogo nie odstraszyło i chętnych nie brakowało. 

Zdjęcie kawiarnianego ogródka Jaqueline Rothe umieściła w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TEŻ: Dzieci w Chinach noszą czapeczki pomagające zachować dystans

– To idealna metoda na utrzymanie dystansu i zabawna. Klientom się spodobała – stwierdziła w rozmowie z telewizją RTL.

Kanclerz Merkel w zeszłym tygodniu ugięła się pod presją niektórych regionalnych szefów rządu i zgodziła się na stopniowe otwarcie szkół, sklepów i restauracji, a nawet powrót piłki nożnej.

W Niemczech z powodu epidemii Covid-19 zmarło 7935 osób.

Joanna Potocka

Czytaj też na rmf24.pl


Source link

Leave a Comment