imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Zmiany w resorcie edukacji. Odwołano dwóch wiceministrów

xfozn9ii55wg246b8hjq9smsgdbypvnw.jpg


Z dniem 1 stycznia 2021 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przestały istnieć, w ich miejsce utworzono Ministerstwo Edukacji i Nauki. Na jego czele stanął minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który dotąd kierował dwoma resortami.

 

– Z dniem 1 stycznia wiceministrowie Maciej Kopeć i Grzegorz Wrochna zostali odwołani ze sprawowanych stanowisk – poinformowała w poniedziałek  rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska.

 

ZOBACZ: Czarnek reaguje na doniesienia o nowych formach ściągania. “Będziemy przeciwdziałać”

 

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w skład kierownictwa resortu wchodzą: minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz wiceministrowie: Dariusz Piontkowski i Wojciech Murdzek, jako sekretarze stanu, Marzena Machałek, jako sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego, Włodzimierz Bernacki, jako sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki oraz Anna Budzanowska, jako podsekretarz stanu.

 

Nowy resort

 

W ubiegłym tygodniu Czarnek pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy po połączeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkodnictwa Wyższego zmieni się liczba wiceministrów, odpowiedział: “Tak, zmieni się. Spadnie ona chyba łącznie z 10 osób kierownictwa do 8-7 osób”. Dopytywany, o których wiceministrów chodzi, powiedział: “Jak się już okaże, to będziemy o tym mówić. Na razie wszyscy są na posterunku”.

 

ZOBACZ: Czarnek reaguje na doniesienia o nowych formach ściągania. “Będziemy przeciwdziałać”

 

Z dniem 1 stycznia weszły w życie: rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie utworzenia Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz zniesienia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz nowelizacja rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Edukacji i Nauki.

 

Zgodnie z nimi do Ministerstwa Edukacji i Nauki włączone zostaną komórki organizacyjne dotychczasowego MEN obsługujące sprawy działu administracji rządowej oświata i wychowanie oraz komórki organizacyjne dotychczasowego MNiSW obsługujące sprawy działu szkolnictwo wyższe i nauka, a także pracownicy obsługujący sprawy tych działów. 


Source link

Leave a Comment