imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Zmiana na stanowisku prezesa LOT. Rafał Milczarski traci stanowisko

y6g9cbg6ifsbce8ota4r3gpkwpemmcv9.jpg


Będzie nowy szef PLL LOT, choć na razie nie wiadomo kto obejmie tę funkcję. Na razie rady nadzorcze LOT-u i Polskiej Grupy Lotniczej zdecydowały, że stanowisko straci obecny prezes.

Rafał Milczarski przestanie pełnić funkcję prezesa Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Polskiej Grupy Lotniczej. Taką decyzję podjęły rady nadzorcze spółek – przekazał w rozmowie z Polsatnews.pl rzecznik LOT-u Krzysztof Moczulski.

 

Rzecznik powiedział, że na razie nie wiadomo kto zastąpi Milczarskiego na fotelu szefa krajowego przewoźnika. Zanim następca zostanie wyłoniony, funkcję tę będzie pełnić Katarzyna Lewandowska – przewodnicząca Rady Nadzorczej PLL LOT.

 

ZOBACZ: Dania. Samolot PLL LOT z Warszawy przeszukany po wylądowaniu w Kopenhadze

 

Obowiązkami prezesa w PGL zajmie się przewodnicząca rady tej spółki – Elżbieta Bugaj.

 

Milczarski sprawował funkcję prezesa od stycznia 2016 roku.

Związkowcy: Żegnamy bez żalu

Do sprawy odwołania Milczarskiego na Twitterze odniósł się Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego. “Żegnamy pana Milczarskiego bez żalu” – napisano w krótkim wpisie.

 

Związek wymienił też, jak to ujęto – “osiągnięcia” prezesa. Wśród nich wymieniono doprowadzenie do strajku, zatrudnienie na umowy śmieciowe, przeniesienie obsługi pokładowej na 1/2 etatu, zwolnienia grupowe, przenoszenie pracowników do pracy poniżej kwalifikacji oraz obniżenie wynagrodzeń.

 

jk/ml/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment