imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Zmarła aktorka Izabela Olszewska. Miała 94 lata

w4vxu86vgdn7y2kf86g3j7j73w2a1wat.jpgZmarła Izabela Olszewska. Aktorka teatralna i filmowa odeszła w wieku 94 lat. “Była artystką doskonałą, która na scenach Starego Teatru stworzyła dziesiątki niezapomnianych kreacji” – przekazał teatr, informując o śmierci znanej artystki.

Zmarła znana aktorka teatralna i filmowa Izabela Olszewska. Artystka odeszła w wieku 94 lat. O jej śmierci poinformował w poniedziałek Narodowy Stary Teatr w Krakowie, z którym aktorka była związana przez wiele lat.  

Była artystką doskonałą, która na scenach Starego Teatru stworzyła dziesiątki niezapomnianych kreacji” – napisali przedstawiciele teatru w mediach społecznościowych. 

Zmarła znana polska aktorka. Izabela Olszewska odeszła w wieku 94 lat

Izabela Olszewska urodziła się 3 stycznia 1930 roku. W 1954 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie.

 

Jak wymieniono w komunikacie, aktorkę można było podziwiać w czasach jej kariery m.in. w roli pani Rollison w “Dziadach”, Janiny Chomińskiej w “Z biegiem lat, z biegiem dni…” w reżyserii Andrzeja Wajdy, czy w roli Katarzyny w “Matka Courage i jej dzieci” w reżyserii Lidii Zamkow, oraz jako Estrellę w “Życie jest snem” w reżyserii Bogdana Hussakowskiego. 

 

ZOBACZ: Nie żyje śpiewaczka operowa Ewa Podleś. Zmarła w wieku 71 lat

Grała na deskach kilku polskich teatrów. Wcieliła się w co najmniej kilkanaście filmowych postaci. Oprócz tego przez ponad 30 lat nauczała nowe pokolenia aktorów, pracując jako pedagog.  
 
Osobiście była żoną Tadeusza Jurasza – aktora i reżysera. Para doczekała się córki. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment