imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Zmarł Witold Paszt. Lider grupy VOX. Miał 68 lat

hic5rxi7t2zc9nbv5exh5y1rsh4h1yiq.png


Zmarł Witold Paszt. Lider grupy VOX. Miał 68 lat

“Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt” – poinformowały córki artysty Natalia i Aleksandra. “Odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt” – dowiadujemy się z komunikatu.

Witold Paszt urodził się 1 września 1953 roku. Był założycielem i liderem grupy VOX, muzykiem, wokalistą oraz trenerem w The Voice Senior. “Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek. Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa” – wspominają córki.

“Bardzo spieszył się do mamy”

“Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył” – informuje rodzina.

 

 

“Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego” – czytamy.

 

ZOBACZ: Małszyce. Prezes OSP Małszyce Wiesław Gutmański zmarł podczas akcji ratunkowej po wypadku samochodu

 

“Dziękujemy za wspaniałą opiekę Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Jana Pawła II w Zamościu, Przyjaciołom i Fanom Taty za wsparcie i ciepłe słowa płynące do Niego w ostatnich dniach” – napisały Natalia i Aleksandra Paszt z rodzinami.

 

Grupa VOX zadebiutowała w 1979 roku na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu, gdzie wykonała takie piosenki, jak Ale feeling i Lucy. Koncertowała między innymi w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, Czechosłowacji i Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady czy Australii. W repertuarze zespołu znajdowały się piosenki, takie jak Bananowy song, Porwij mnie, A gdyby tak, A Ty kochaj mnie.

aml/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment