imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Zmarł aktor Gaspard Ullilel. Miał 37 lat

eei98wuujbbn9v97pmsjv65jhzg15qmh.png


W wieku 37 lat zmarł Gaspard Ullilel, gwiazdor “Bardzo długich zaręczyn”, a przede wszystkim “Hannibala. Po drugiej stronie maski”. Występował zarówno w kasowych filmach, jak “Braterstwo wilków” z Vincentem Casselem i Moniką Belucci, jak i u ambitneg Petera Greenawaya w “Tulse Luper Suitcases”, gdzie partnerował Isabelli Rossellini i France Potente.

Karierę aktorską Ulliel rozpoczynał od ról w projektach telewizyjnych i filmach krótkometrażowych, które umożliwiły mu wystąpienie w “Braterstwie wilków”. W jednym z największych francuskich przebojów kinowych partnerował Monice Bellucci i Vincentowi Casselowi.

Przełomem w jego karierze okazała się kreacja w komedii Michela Blanca “Letni zawrót głowy” u boku Charlotte Rampling. Rola ta przyniosła mu pierwszą nominację do Cezara w kategorii “najbardziej obiecujący aktor” oraz nagrodę Lumiere dla najbardziej obiecującego aktora. Rok później wystąpił w głośnym dramacie Andre Techine’a “Zabłąkani”, w którym wcielił się w postać kochanka bohaterki odtwarzanej przez Emmanuelle Beart.

 

Sylwetkę aktora można lepiej poznać ze wspomnienia opublikowanego przez Interię Film.

pdb/Interia Film

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment