imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Złota Piłka. Media w Hiszpanii: Messi upomniał się o nagrodę dla Lewandowskiego

9c8qtq69oqwte2iij5kfowwzi3ydvaow.jpg


Hiszpańskie media komentujące paryską galę nagrody “France Football” dla najlepszego piłkarza świata, którą za 2021 r. zdobył Lionel Messi, wskazały, że Argentyńczyk w swoim wystąpieniu w paryskim Teatrze Chatelet upomniał się o nagrodę dla Roberta Lewandowskiego za rok 2020.

“Messi poprosił, aby dali Złotą Piłkę Lewandowskiemu” – napisał w jednym z pierwszych komentarzy z poniedziałkowej uroczystości portal sportowego dziennika “AS”.

 

Z kolei “Marca” wskazała, że aby pocieszyć Roberta Lewandowskiego przyznano mu nagrodę w nowej kategorii – najlepszego strzelca. Zarówno “Marca”, jak i “AS” wskazują, że Polak otrzymał to wyróżnienie zasłużenie.

 

Robert Lewandowski został najlepszym strzelcem 2021 roku

PAP/EPA/YOAN VALAT

Robert Lewandowski został najlepszym strzelcem 2021 roku

 

W ocenie rozgłośni Cadena Ser szczególną satysfakcję z paryskiej gali może mieć prezes FC Barcelona Joan Laporta, w związku ze zdobyciem przez graczy katalońskiego klubu trofeum dla najlepszej piłkarki świata oraz najlepszego młodego gracza do lat 21.

 

Madryckie radio przypomina, że do lipca Laporta miał w szeregach swojego klubu również Lionela Messiego.

Sukcesy hiszpańskich sportowców

Hiszpańscy dziennikarze cieszą się szczególnie z sukcesu pomocnika reprezentacji ich kraju oraz FC Barcelony Pedriego, który zdobył Trofeum Kopy.

 

– Wśród młodych zawodników nie ma innego na świecie takiego jak Pedri, który dziś mógłby znaleźć się wśród tak renomowanych graczy jak Robert Lewandowski czy Lionel Messi – ocenili komentatorzy rozgłośni Cadena Ser.

 

ZOBACZ: Wielkopolski sejmik opowiedział się za wprowadzeniem obowiązku szczepienia przeciw COVID-19

 

Czołowa stacja radiowa Hiszpanii zaznaczyła, że tegoroczna uroczystość wręczenia piłkarskich nagród FIFA jest historyczna dla futbolu tego kraju z powodu wygrania rywalizacji w kategorii najlepszej zawodniczki przez Alexię Putellas. Przypomina, że “w historycznej dla FC Barcelona gali Złotej Piłki” najlepszą piłkarką uznano reprezentantkę “Dumy Katalonii” oraz kadry narodowej Hiszpanii.

Gratulacje dla Lewandowskiego

Prezes PZPN Cezary Kulesza gratulując Robertowi Lewandowskiego drugiego miejsca w plebiscycie magazynu “France Football” podkreślił, że dla niego to Polak jest najlepszym piłkarzem świata.

 

“Jestem dumny z Roberta Lewandowskiego! Historyczny moment, najwyższe miejsce polskiego zawodnika w plebiscycie Złota Piłka oraz nagroda dla najlepszego napastnika. Robert da nam jeszcze wiele powodów do radości, szczególnie w narodowych barwach. Dla mnie jest najlepszym piłkarzem świata!” – napisał na Twitterze prezes PZPN.

kmd/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment