imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Zjednoczona Prawica ? Nic takiego nie istnieje !

Strona główna > Polska > Zjednoczona Prawica ? Nic takiego nie istnieje ! Zjednoczona Prawica ? Nic takiego nie istnieje ! AdRo203 Polska 0

Zwykło się mówić, że „PiS wygrało wybory” albo „PiS ma większość parlamentarną”. Nic bardziej mylnego.

Zwykło się mówić, że „PiS wygrało wybory” albo „PiS ma większość parlamentarną”. Nic bardziej mylnego.
W ostatnich w wyborach tzw Zjednoczona Prawica zdobyla 235 mandatów i to tylko dzięki oszukańczej i niedemokratycznej metodzie liczenia głosów, który faworyzuje duże partie.

PiS zdobyło 200, Porozumienie Gowina 18 a Solidarna Polska Ziobry 17 mandatów. Oznacza to, że Prezes jako tako kontroluje 43,5 % Sejmu. To zdecydowanie za mało, żeby przepychać wszystkie, nawet najgłupsze pomysły. Bunt Gowina przy okazji projektu ustawy znoszącej 30-krotność składki na ZUS pokazał dobitnie, że zaczynają rządzić przystawki. Dopiero teraz jest w pełni zrozumiały strach w oczach Kaczyńskiego w wyborczy wieczór i jego słynne już „należało się nam więcej” i nie chodziło tutaj wcale o wynik całej koalicji tylko o fakt, że teraz będzie musiał bardziej się słuchac Gowina i Ziobry niż oni jego. Cały rząd „Zjednoczonej Prawicy” tak naprawdę wisi na przystawkach a jego istnienie zależy od humoru Gowina i Ziobry. Sami przyznacie, że to mało komfortowa sytuacja dla „naczelnika”…

Gowin już raz zdradził a kto raz zdradził to wiadomo, że może zrobić to po raz kolejny. Ziobro też ma rachunki do wyrównania z Prezesem a to człowiek pamiętliwy.

Wbrew pozorom to bardzo dobra wiadomość dla Polski bo dobre samopoczucie „naczelnika” i jego wyznawców raczej powinno nas średnio obchodzić. Sytuacja w Senacie też napawa optymizmem. „Zjednoczona Prawica” nie będzie już mogła przepychać kolanem głupich ustaw, senatorowie i prezydent Duda będą mogli się normalnie wysypiać. Nawet jeśli po 30 dniowym leżakowaniu ustawy ew. weto zostanie odrzucone to przynajmniej Polacy będą mieli możliwość dowiedzieć się co Kaczyński & Co kombinują. Czyli wracamy powoli do normalności.

Nie do przecenienia jest takze rola Konfederacji, która teoretycznie niewiele może zrobić swoimi 11 szablami ale starczy, że na każdym posiedzeniu Sejmu zgłosi mądrą interpelację albo inne zapytanie. Zresztą po owocach ich poznamy.

Zbliżają się wybory prezydenckie i jeśli Dudzie powinie się noga to się będzie działo, oj będzie…

zd. red. Sławomir Kamiński, Agencja Gazeta

Za: http://spiritolibero.neon24.pl/post/151705,zjednoczona-prawica-nic-takiego-nie-istnieje

21.11.2019

AdRo203 farsa patriotyzmuPiSprawicowa komediażydoprawica
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment