imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Zgon zaszczepionego przeciw Covid-19 w Oleśnicy. “Był osobą bardzo schorowaną”

5quuv3tg9t1dqsr8gzkm5cmgjy54f19n.jpg


“Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia” – tłumaczy rzecznik resortu zdrowia

Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć mężczyzny z Oleśnicy, zaszczepionego przeciw Covid-19 była spowodowana koronawirusem, czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza – powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zgon mężczyzny z Oleśnicy został ujęty w rządowym raporcie dotyczącym niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Rząd publikuje bieżące raporty dotyczące niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP).Oficjalna definicja NOP mówi, że jest to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19.

 

W najnowszym raporcie NOP z 23 stycznia, dostępnym na tej stornie, znalazła się informacja, że 20 stycznia w Oleśnicy odnotowano zgon mężczyzny. W opisie tej informacji wskazano, że pacjent miał: “gorączkę, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardię, trzy razy wzywano ZRM (Zespół Ratownictwa Medycznego – red.)”. Zaznaczono, że pacjenta nie hospitalizowano, nastąpiło zatrzymanie krążenia, a w konsekwencji zgon.

 

“Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza”

 

– Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana Covidem-19 – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz odnosząc się do tej sprawy.

 

ZOBACZ: Ginekolog o szczepieniach przeciw COVID-19 dla ciężarnych

 

– Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia – wyjaśnił. Podkreślił jednocześnie, że pacjent był osobą “bardzo schorowaną”. “Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza” – zaznaczył rzecznik

ml/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment