imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Żelechów. Miał ponad dwa promile i spowodował kolizję. To ksiądz

1wwwx8petfntf4uadrthwnuswa3edgvp.jpg


Pijany ksiądz spowodował kolizję. Uderzył autem w dwa samochody w Żelechowie

Był kompletnie pijany i wsiadł do auta, swoją podróż zakończył uderzając w dwa samochody w Żelechowie. Mowa o księdzu posługującym w jednej z parafii, podlegającej archidiecezji warszawskiej. – To nieakceptowalne – mówi rzecznik kurii ks. Przemysław Śliwiński.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Żelechów przy ul. Długiej (woj. mazowieckie) w czwartek wieczorem.

Kierowca miał ponad dwa promile

– Przed godz. 21 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji. Policjanci ustalili, że kierujący seatem zderzył się z hondą, a następnie uderzył w zaparkowanego volkswagena – powiedziała w rozmowie z polsatnews.pl asp. szt. Katarzyna Zych, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

 

ZOBACZ: Gdańsk. Pijany ksiądz odprawiał pogrzeb, przewrócił się na grób. Obraził uczucia religijne?

 

Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna, który prowadził seata, był nietrzeźwy. – 35-latek miał ponad dwa promile alkoholu – podała asp. szt. Zych. 

 

OSP Żelichów


 

 

W stosunku do mężczyzny prowadzone jest postępowanie. Na miejscu kolizji pracowało pogotowie, policja oraz kilka jednostek OSP.  

Kuria potwierdza: Pijany kierowca to ksiądz

35-latek, który pijany prowadził auto, to ksiądz pracujący w jednej z parafii podległej archidiecezji warszawskiej – potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy kurii. 

 

OSP Żelichów


 

 

– Z całą pewnością w stosunku do niego zostaną wyciągnięte konsekwencje. Sam fakt, że ktoś zasiada za kółkiem po spożyciu alkoholu wymaga stanowczej reakcji, to nieakceptowalne – powiedział ks. Śliwiński. 

 

OSP Żelichów


 

 

Wyjaśnił, że w przyszłym tygodniu ksiądz, który brał udział w kolizji, zostanie wezwany do kurii, a tam kompetentne władze wyciągną w stosunku do niego konsekwencje. Jedną z nich będzie na pewno obowiązek podjęcia terapii. 

epgo/ml/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment