imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Zdecydowana reakcja Mosbacher na postulat aby Polska była mniej zależna od USA

usa-szatan

Strona główna > Polska > Zdecydowana reakcja Mosbacher na postulat aby Polska była mniej zależna od USA Zdecydowana reakcja Mosbacher na postulat aby Polska była mniej zależna od USA AdRo203 Polska 1

Były niemiecki dyplomata wyraził na Twitterze opinię, że Niemcy powinny pomóc w zmniejszeniu polskiej zależności od USA. Odpowiedziała mu ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher przekonując, że „nic i nikt” nie może rozdzielić USA i Polski.

Były ambasador Niemiec w USA i przewodniczący Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Wolfgang Ischinger na kanwie obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej opowiedział się za bliższym partnerstwem Niemiec i Polski w dziedzinie bezpieczeństwa. Miałoby to odbyć się przy zmniejszeniu zależności Warszawy od Waszyngtonu.

„Jeśli Niemcy i Polska są tak bliskie i zjednoczone w radzeniu sobie z okropnościami dokonanymi przez nazistowskie Niemcy, dlaczego Berlin nie może być o wiele bardziej znaczącym sąsiadem/partnerem dla Polski w dzisiejszym środowisku bezpieczeństwa? Naszym obowiązkiem powinno być zmniejszenie zależności Polski od USA” – napisał w poniedziałek Ischinger.

Georgette Mosbacher najwyraźniej odebrała to jako postulat skłócenia Polski z USA, czemu dała wyraz w czwartek w swojej odpowiedzi. „Pozwolę sobie jasno powiedzieć, że nic i nikt, w tym znaczący sąsiad/partner, nie może rozdzielić USA i Polski w naszym silnym oddaniu dla naszego sojuszu” – napisała ambasador USA w komentarzu.

LET ME BE VERY CLEAR THAT NOTHING AND NO ONE, INCLUDING A MEANINGFUL NEIGHBOR/PARTNER, CAN DIVIDE THE U.S. AND POLAND IN OUR STRONG COMMITMENT TO OUR ALLIANCE. HTTPS://T.CO/BMMD2JSL1J

—GEORGETTE MOSBACHER (@USAMBPOLAND) SEPTEMBER 6, 2019

W odpowiedzi Ischinger „całkowicie” zgodził się z nią uznając, że „wiarygodne i silne NATO jest kluczowe”. Były niemiecki dyplomata dodał, że Niemcy mogłyby odgrywać większą rolę w zapewnieniu Polsce i innym wschodnim członkom NATO bezpieczeństwa.

CZYTAJ TAKŻE: Departament Stanu USA: ambasador Mosbacher wykonuje w Polsce świetną robotę [+VIDEO]

Kresy.pl / twitter

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/zdecydowana-reakcja-mosbacher-na-postulat-by-polska-byla-mniej-zalezna-od-usa/

6.09.2019

AdRo203 III RPMosbacherPiSPolska neokolonią syjonizmuPolska wasalem USAUnited Satanists of America
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment