imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

zaszczep się bezpłatnie przeciw grypie, nawet w tramwaju

37147635_1_crop_300x168_c7c02757_CPO.jpg


Już wiosną tego roku Wiedeń zamówił 400.000 dawek szczepionek przeciwko grypie – trzy razy więcej niż w ostatnich latach. Szczepienia będą oferowane bezpłatnie wszystkim wiedeńczykom od 1 października, a kampania będzie trwała do końca marca przyszłego roku. “Oferta bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dotyczy wszystkich osób mieszkających w mieście. Ale przede wszystkim skierowana jest do tych, którzy należą do jednej z tzw. grup ryzyka”, powiedział burmistrz Wiednia, Michael Ludwig. W najbliższych dniach zostaną oni poinformowani listownie o bezpłatnej kampanii szczepień. Grupą docelową kampanii są osoby starsze, ale również dzieci i pracownicy służby zdrowia.

W austriackiej stolicy, Wiedniu, wzrasta w ostatnich dniach liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa. Miasto chcąc uchronić służbę zdrowia przed przeciążeniem związanym również ze zbliżającym się sezonem grypowym oferuje i zaprasza na bezpłatne szczepienia. “W nadchodzącym sezonie grypowym, około jedna czwarta mieszkańców Wiednia powinna zostać zaszczepiona przeciwko grypie – powiedział burmistrz Ludwig. – Zaszczep się na grypę – to nic nie kosztuje, zajmuje bardzo mało czasu, a chronisz siebie i innych ludzi”, zachęcał burmistrz Wiednia.

Szczepienia w ośrodkach szczepień, na “ulicach szczepień”, a nawet w tramwaju

Szczepienie przeciwko grypie będzie dostępne po umówieniu się na wizytę u lekarza rodzinnego, w ambulatorium, a nawet w specjalnie przystosowanym tramwaju. Ponadto miasto Wiedeń utworzyło siedem ośrodków szczepień i 37 tzw. “ulic szczepień”, rozmieszczonych na całym obszarze miasta. Tylko tu można zaszczepić dziennie do 3.000 osób. Warunkiem jest jednak wcześniejsza rejestracja na stronie www.impfservice.wien lub telefoniczna. Wiedeń chce zorganizować szczepienie w sposób prosty, przyjazny dla pacjenta i skuteczny. O ustalonym terminie i miejscu szczepienia w przeddzień przypomni dodatkowo usługa SMS. Samo szczepienie jest wtedy kwestią kilku minut.

Kolejną możliwość bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie oferuje “tramwaj szczepień”. Od października specjalnie przystosowany do tego i obrandowany tramwaj “Tutaj można się bezpłatnie zaszczepić” zatrzymywać się będzie na głównych przystankach np. na Karlsplatz, lub Schwedenplatz i oferować będzie szczepienia bezpośrednio w pojeździe.


Source link

Leave a Comment