imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Zapraszamy na quizy „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”

DOC.20210719.39843490.35926069_1_crop_300x168_6fd86cdf_CPO.jpg


Zgodnie z zapowiedzią w wakacje uruchomimy cykl quizów o obrocie gotówkowym i bezgotówkowych. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Webinaria, quizy i konkurs – m.in. takie działania zaplanowaliśmy w ramach projektu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. To projekt Polskiej Agencji Prasowej, którego celem jest zwiększenie poziomu wiedzy ekonomicznej uczniów oraz dorosłych pracujących z dziećmi i młodzieżą.

W poniedziałek, 26 lipca uruchomimy pierwszy z trzech quizów sprawdzających wiedzę o obrocie gotówkowym i bezgotówkowym. Każdy test będzie składał się z co najmniej pięciu pytań, a internauci, którzy najszybciej i prawidłowo na nie odpowiedzą, otrzymają nagrodę.

Co można wygrać? Do najlepszych uczestników trafią czytniki e-booków, głośniki bezprzewodowe, panele solarne do ładowania telefonów i butelki filtrujące.

Przed quizami warto obejrzeć webinaria, podczas których eksperci z zakresu ekonomii i finansów przybliżali uczestnikom zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym:

– Obrót gotówkowy i bezgotówkowy w pandemii,

– Płatności bezgotówkowe Polaków,

– Bezpieczeństwo obrotu gotówkowego.

Zwieńczeniem projektu będzie konkurs na najlepsze prace prezentujące zagadnienia związane z pieniądzem – obrotem gotówkowym i bezgotówkowym. Konkurs adresowany będzie do różnych środowisk pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz do samych dzieci. Szczegóły ogłosimy we wrześniu.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 


Source link

Leave a Comment