imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Zakrzepicy można uniknąć i można ją leczyć. Pod warunkiem, że się o niej wie

recepta.jpg


Fot. PAP/P. Werewka

Z powodu zakrzepicy rocznie w Polsce umiera więcej osób niż powodu raka piersi czy płuca. Społeczna świadomość jej objawów jest raczej niska, zwłaszcza że często bywają łagodne. Ta niewiedza może kosztować życie lub sprawność, a da się zakrzepicę leczyć. Problematyce tej choroby poświęcona będzie konferencja z okazji Światowego Dnia Zakrzepicy 13 października tego roku.

O tym, jakie są najważniejsze problemy związane z leczeniem i profilaktyką żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej, jaka jest skala świadomości problemu, tak po stronie pacjentów, jak i lekarzy, co można zrobić, by ją poprawić, a w efekcie uratować więcej istnień ludzkich, dyskutować będą:

⦁    prof. dr hab. n. med. Zbigniew Krasiński, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu;

⦁    prof. dr hab. n. med. Piotr Pruszczyk, Warszawski Uniwersytet Medyczny;

⦁    prof. dr hab. n. med. Tomasz Urbanek, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach;

⦁    oraz prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Konferencję prasową, która rozpocznie się w Hotelu Arche, przy al. Krakowskiej 237, w Warszawie 13 października o godz. 10:00., prowadzić będzie Justyna Wojteczek kierująca portalem Serwis Zdrowie. Jej organizatorem jest wiodące medyczne wydawnictwo Medycyna Praktyczna. Konferencja prasowa poprzedzać będzie duże wydarzenie – konferencję medyczną dla praktyków z wykładami i warsztatami czołowych ekspertów w dziedzinie diagnostyki i leczenia choroby zatorowo-zakrzepowej.

Konferencja prasowa jest planowana na około 1 godzinę.

Akredytacje: https://centrumprasowe.pap.pl/form/formularz-akredytacyjny

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

 


Source link

Leave a Comment