imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Zaginął znany polski biznesmen. Służby szukają Jerzego Krzanowskiego

s48m4jgchnsgwyaus5yg5z22p4iuphxo.png


W czwartek po południu mundurowi zostali poinformowani o zaginięciu Jerzego Krzanowskiego, mieszkańca Krościenka Wyżnego (woj. podkarpackie) – informuje Krosno24.pl. 54-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Z mężczyzną nie ma też kontaktu.

Jerzy Krzanowski zaginął. Trwa akcja poszukiwawcza

Lokalny serwis podaje, że akcja poszukiwawcza została oznaczona najwyższą, pierwszą kategorią. Biorą w niej udział nie tylko policjanci, ale też strażacy, Grupa Bieszczadzka GOPR i Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza “Legion Gerarda”. Policja z Krosna opublikowała też specjalny komunikat, w którym podano rysopis poszukiwanego. 

 

ZOBACZ: Kupił dom po zaginionym właścicielu. Odkrycie w piwnicy pod Piłą

 

Jak opisano, mężczyzna ma około 178 cm wzrostu i jest szczupły. Jego twarz jest okrągła, nosi krótkie i siwe włosy. Wyróżniają go m.in. okulary. W chwili zaginięcia ubrany był w krótkie spodenki oraz koszulkę t-shirt w kolorze czarnym.

 

“Wszystkie osoby, które mogą mieć informacje o miejscu przebywania zaginionego, prosimy o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28, tel. 47 828 33 10 lub 112″ – apelują funkcjonariusze.

To założyciel Nowego Stylu. Firma znana w całej Europie

Jerzy Krzanowski to jeden z założycieli firmy Nowy Styl. Drugim założycielem jest jego brat, Adam Krzanowski. Firmę założyli w 1992 roku razem z siedmioma pracownikami. Produkowali wtedy jedynie trzy modele krzeseł, które rozwozili polonezem po całej Polsce.

 

Rok później firma zatrudniała już ponad 100 osób. W latach 90. Nowy Styl zdobywał kolejno rynki na Wschodzie, a później w innych europejskich krajach. 

 

ZOBACZ: Krzesło J.K Rowling sprzedane. Cena jest rekordowa

Obecnie firma z Krosna jest jednym z najbardziej znanych producentów krzeseł, zarówno w kraju, jak i na kontynencie. Odpowiadała m.in. za siedzenia stadionowe na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej i rozgrywki UEFA. Nowy Styl realizował też zamówienia na wyposażenie biurowców dla firmy Siemens oraz siedzisk na stadiony Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze.

Przedsiębiorstwo obsługuje wielkie zlecenia dla światowych marek. Nowy Styl aranżuje wnętrza w całej Europie m.in. dla Toyoty, ABB, Siemensa czy Deloitte. Firma zatrudnia kilka tysięcy pracowników, a w swojej ofercie posiada kilkaset modeli mebli (w tym krzeseł), które sprzedaje w ponad stu państwach.

 

W 2021 r. Jerzy Krzanowski wspólnie z bratem uplasował się na 57. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków magazynu “Forbes”.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment