imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Zachęcamy do udziału w konkursie PAP „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”

DOC.20211108.40787328.pap_20211007_152.jpg


Fot. PAP/Rafał Guz

Jeszcze przez ponad trzy tygodnie uczniowie i dorośli, którzy pracują z dziećmi, mogą zgłaszać się do konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Wśród uczestników, którzy nadesłali swoje prace w październiku, rozlosowano dodatkowe nagrody.

W październiku nagrodami są głośniki bezprzewodowe. Otrzymują je: Karolina W. z Sosnowca oraz uczniowie IIe i IIIc klasy Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Puławach. Wśród tych, którzy nadeślą swoje prace w listopadzie, zostaną rozlosowane słuchawki bezprzewodowe.

Zgłoszenia do konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” można nadsyłać do 30 listopada. Oczekujemy na prace najlepiej prezentujące zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym oraz rolą Narodowego Banku Polskiego w tym zakresie.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie liceów i techników na konkurs mogą nadsyłać filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacje, plakaty czy wystawy informacyjne do szkolnych gablot.

Z kolei dorośli pracujący z dziećmi i młodzieżą powinni przygotować pracę w formie umożliwiającej jej wykorzystanie w czasie zajęć – np. scenariusz lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne.

W grudniu pięcioosobowe jury oceni wszystkie prace pod względem merytorycznym i wyłoni po trzy najlepsze w każdej kategorii wiekowej.

Uczniowie szkół podstawowych za zajęcie I miejsca mogą liczyć na 1000 zł, II miejsca na 750 zł, a III miejsca na 500 zł. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagroda za I miejsce to 1500 zł, II miejsce – 1200 zł, III miejsce – 750 zł. Dorosłym pracującym z dziećmi przyznamy za I miejsce – 2000 zł, za II miejsce – 1500 zł, a za III miejsce – 1000 zł. W sumie do laureatów trafi ponad 10 tys. zł.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 


Source link

Leave a Comment