imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Z redakcyjnej poczty od p. Henryka Jezierskiego: bitwa o Gdańsk

a-123

Strona główna &gt Polska &gt Z redakcyjnej poczty od p. Henryka Jezierskiego: bitwa o Gdańsk Z redakcyjnej poczty od p. Henryka Jezierskiego: bitwa o Gdańsk a303 Polska 0

Dobry wieczór,

Część moich znajomych spoza Trójmiasta zarzuca Grzegorzowi Braunowi niepotrzebne eksponowanie w trwającej kampanii wyborczej wątku dotyczącego separatystycznych ciągot dotychczasowych władz Gdańska w stronę uczynienia go „wolnym miastem” na podobieństwo tego z lat 1920 – 39, czyli pod faktyczną kontrolą niemiecką.

Przestrzegam przed bagatelizowaniem powyższego tematu. Proniemieckie, a czasami wręcz prohitlerowskie sympatie spotkać można w grodzie nad Motławą wyjątkowo często i w najmniej oczekiwanych miejscach.

Na dowód link do mojego tekstu z 2017 roku, patrz „V KOLUMNA W GDAŃSKIEJ POLICJI?” i opis konsekwencji, jakich doświadczam po jego publikacji, patrz „MOJA WOJNA POLSKO-PRUSKA”. Zapowiada się na ostrą walkę, zwłaszcza z gdańskim „wymiarem sprawiedliwości”, który już nakazał mi wycofanie obydwu publikacji. Oczywiście, nie wycofałem i nie zamierzam tego zrobić w przyszłości.

Z poważaniem –

— inż. Henryk Jezierski
Wydawca, Redaktor Naczelny
MOTO.media.pl a303


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment