imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Z okazji 110. rocznicy Alfy Romeo Muzeum marki ponownie otwiera swoje podwoje dla publiczności, odkrywając ukryte skarby

36362154_1_crop_300x168_f3e03e17_CPO.jpg


Muzeum Alfy Romeo wkrótce otworzy swoje podwoje dla publiczności. Data ponownego otwarcia jest nieprzypadkowa: 24 czerwca, dzień, w którym marka będzie obchodzić 110. rocznicę swojego powstania. Obchody jubileuszu odbędą się w Arese i będą kontynuowane także w kolejnych dniach.

Z okazji tej ważnej uroczystości Muzeum będzie otwarte codziennie od 10:00 do 18:00 aż do niedzieli 28 czerwca. Później, godziny otwarcia zostaną tymczasowo zmienione, a goście będą mogli zwiedzać placówkę w soboty i niedziele.

Muzeum Alfy Romeo przygotowało wyjątkową niespodziankę dla klubów fanów marki i entuzjastów. Po raz pierwszy odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć stałą kolekcję, a także niektóre pomieszczenia wcześniej zamknięte dla publiczności i nieprzewidziane na trasie zwiedzania Muzeum: dwa piętra dawnego Centrum Zarządzania w Arese, gdzie przechowywana jest kolekcja, zwana „kulisami Muzeum”, która obejmuje:

– dodatkowe 150 samochodów,

– dziesiątki silników samochodowych, lotniczych i morskich,

– setki modeli, trofea, dzieła sztuki, akcesoria,

– wyścigową motorówkę i wiele innych eksponatów.

Wszystkie te przedmioty, które zwykle nie są wystawiane, stanowią niezwykle cenne zbiory Muzeum wykorzystywane podczas organizowania czasowych wystaw tematycznych i udostępniane przez Alfę Romeo na wydarzenia i wystawy zewnętrzne. Kolekcję można zwiedzać tylko po wcześniejszej rezerwacji, w grupach maksymalnie 10-osobowych, z przewodnikiem.

Więcej informacji i rezerwacje pod adresem: [email protected].

W środę 24 czerwca oraz w weekend, entuzjaści marki serdecznie zapraszają na paradę swoich Alf Romeo na wewnętrznym torze zakładu w Arese. W celu uniknięcia dużego tłumu, Muzeum prosi uczestników o wcześniejsze potwierdzenie udziału, wysyłając maila na adres: [email protected].

Ponadto, z okazji tej wyjątkowej rocznicy, w Arese obecna będzie nowa Giulia GTA, kultowa limitowana edycja stworzona z okazji 110-lecia marki, a od 24 czerwca w Muzeum Alfy Romeo odbywać się będą zamknięte, prywatne pokazy dla klientów.

W weekend Muzeum planuje również przeprowadzić konferencje Backstage poświęcone mniej znanym rozdziałom historii Alfy Romeo. Dwa spotkania, które początkowo zaplanowano na marzec i kwiecień, a które zostały odwołane z powodu sytuacji epidemiologicznej, zostały przesunięte na sobotę 27 czerwca (koncept bolidu Spider, wersja 916) i na niedzielę 28 czerwca (164 Q4, przekrój sedana z napędem na cztery koła). Oba spotkania odbędą się w sali Giulia o godz. 15.00. Konferencje są wliczone w bilet wstępu, ale wymagana jest rezerwacja pod adresem: [email protected].

Muzeum Alfa Romeo będzie podzielone na trzy główne strefy tematyczne – Timeline (Oś czasu), która reprezentuje przemysłową ciągłość; Bellezza (Piękno), która łączy styl, design i styl życia; Velocita (Prędkość), będąca kwintesencją technologii, sportowego charakteru i przyjemności jazdy. Zaprezentuje się w częściowo odnowionej szacie, dzięki kilku nowinkom, jak na przykład przebudowana część poświęcona produkcji Avio, z nową wystawą „Angelo dei bimbi” (Anioł dzieci) czy samolot Sai Ambrosini 1001 Grifo, który w 1949 roku brał udział w dobroczynnym locie na trasie Mediolan-Buenos Aires.

Otwarte w 1976 roku i całkowicie przebudowane i od nowa zaaranżowane w 2015 roku, Muzeum Alfa Romeo zostało zaopatrzone w szereg środków bezpieczeństwa mających na celu ochronę zdrowia gości i personelu. W drzwiach, przy użyciu termoskanera będzie mierzona temperatura, a w przypadku, gdy będzie ona wyższa, niż normalna, goście zostaną poproszeni o przesunięcie wizyty na późniejszy termin. Obowiązkowe będzie noszenie maseczek na twarzy, a specjalne oznakowanie poziome będzie przypominać zwiedzającym o przestrzeganiu zasad dystansowania się społecznego i przemieszczaniu się wyznaczonymi ścieżkami, oddzielającymi gości wchodzących od wychodzących z wystawy. Ponadto pierwszeństwo będą miały płatności cyfrowe, zarówno w kasie Muzeum, jak i w sklepie Alfa Romeo.

Muzeum znajduje się na powierzchni ponad 6 tysięcy m2 i dysponuje obszernymi terenami zewnętrznymi, które mogą zagwarantować wystarczającą ilość miejsca, zapewniając zwiedzającym i pracownikom możliwość zachowania niezbędnego dystansu społecznego. W przypadku szczególnie dużego natężenia ruchu, wejścia mogą zostać tymczasowo zamknięte, by uniknąć dużych zbiorowisk ludzkich. Nie jest wymagana rezerwacja online.

Kulisy Muzeum Alfy Romeo dostępne na stronie.

Natomiast zwiedzanie Muzeum lub zbiorów z przewodnikiem, które odbywa się w grupach liczących maksymalnie 10 osób, musi zostać zarezerwowane wcześniej. Ponadto rezerwacja jest obowiązkowa dla każdego gościa, który chce wziąć udział w jednym lub kilku planowanych przez Muzeum atrakcjach, jak projekcja na żywo GP Formuły 1 (pierwsza runda w niedzielę, 5 lipca – GP Austrii) czy konferencje Backstage: wejście będzie możliwe aż do momentu osiągnięcia maksymalnej liczby uczestników.

Wszystkie informacje dotyczące kalendarza imprez dostępne są na stronie www.museoalfaromeo.com.


Source link

Leave a Comment