imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Yutong Bus odbiera prestiżową nagrodę podczas Busworld Europe 2023

Yutong_Steals_Show_Demonstrating_Its_Latest_Technological_Platform_Achievement_YEA.jpg


BRUKSELA, 10 października 2023 /PRNewswire/ — Yutong Bus („Yutong”, SHA: 600066), wiodący globalny producent autobusów elektrycznych, zrobił furorę podczas niedawnego wydarzenia Busworld Europe 2023 w Brukseli, prezentując cztery ultranowoczesne modele autobusów elektrycznych wraz z najnowszą technologią YEA. W uznaniu za zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju ekologicznego firma Yutong została również uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem Busworld Design and Ecology Award.

Prezentacja Yutong składała się z czterech modeli, a mianowicie światowej klasy piętrowego autobusu turystycznego U11DD, 18-metrowego autobusu U18 o dużej pojemności, busa elektrycznego E7S oraz luksusowego 15-metrowego autobusu T15E. Warto zauważyć, że model T15E firmy Yutong jest jedynym w pełni elektrycznym autobusem szybkobieżnym, który otrzymał nagrodę na wystawie, co potwierdza wiodącą pozycję firmy pod względem innowacji w dziedzinie mobilności elektrycznej.

Motyw przewodni wydarzenia – „Think Eco, Move Green” – ściśle współgra z ofertą Yutong i prośrodowiskowymi ambicjami firmy.

  • Luksusowy 15-metrowy, w pełni elektryczny autobus T15E wyróżnia się tym, że ma wydajny silnik synchroniczny z magnesem trwałym i najnowszej generacji system zarządzania akumulatorem (BMS), dzięki czemu oferuje duży zasięg, przestrzeń i bezpieczną obsługę. Pojazd ten może pochwalić się imponującym zasięgiem na poziomie 550 km, co czyni go idealnym środkiem transportu na trasy dalekobieżne.
  • 18-metrowy autobus elektryczny U18 o dużej pojemności oferuje niezrównaną maksymalną pojemność do 120 pasażerów. Dzięki akumulatorowi o pojemności 563 kWh U18 zapewnia zasięg ponad 500 km w systemie SORT 2. Solidna platforma monitoringowa nieustannie gromadzi dane na temat działania pojazdu i warunków drogowych, wydając wczesne ostrzeżenia i czyniąc go inteligentnym i bezpiecznym.
  • Bus elektryczny E7SeV jest ukierunkowany na zaspokojenie rosnącego popytu na „podróże na ostatnim odcinku” w większych miastach europejskich. Dzięki skupieniu się na trasach transportu publicznego model ten może przewozić do 30 pasażerów przy promieniu skrętu mniejszym niż 8,5 m, pozostając elastycznym i wygodnym w różnych warunkach drogowych w terenie miejskim.
  • Superwytrzymały autobus piętrowy U11DD o pojemności, którą można zwiększyć do 70 miejsc, jest idealnym, zrównoważonym pojazdem przeznaczonym do użytku w transporcie publicznym o efektywnym zużyciu energii wynoszącym zaledwie 0,7 kWh/km.

Podczas wydarzenia firma skorzystała również z okazji zaprezentowania swojej najnowszej platformy technologicznej YEA, zaprojektowanej w celu zapewnienia solidnych i skalowalnych rozwiązań dla pojazdów elektrycznych. W poświęconej temu sekcji komponentów firmy Yutong zaprezentowano różnorodne komponenty elektryczne, w tym akumulatory, silniki i inteligentne kokpity, aby podkreślić wszechstronne możliwości w obrębie całego łańcucha przemysłowego autobusów opartych na nowych źródłach energii.

Nagranie – https://mma.prnewswire.com/media/2242008/video.mp4 

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2241996/Yutong_Steals_Show_Demonstrating_Its_Latest_Technological_Platform_Achievement_YEA.jpg 

Źródło: Yutong Bus

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment