imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

YouTuber nielegalnie wspiął się na szczyt Varso Tower, najwyższego budynku w UE

wfr77kx32s3pw4epcabe5ua59s6nzeeb.png


– Nie patrzę w górę, nie patrzę w dół, tylko się wspinam – mówi YouTuber “Mokotowski” w trakcie wejścia na szczyt dźwigu przy budowie stołecznego drapacza chmur Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europejskiej. 15-minutowe nagranie z nielegalnego wejścia obejrzało ponad 100 tys. osób.

– Niedziela, piąta rano, podejmuję pierwszą próbę “wbicia” na Varso Tower – wyjaśnia na początku nagrania młody mężczyzna, który w serwisie YouTube publikuje pod pseudonimem “Mokotowski”. – To najtrudniejsza wspinaczka w moim życiu – podkreśla. Na kanale ma filmy, które uwieczniają np. wspinaczkę na 200-metrowy dźwig. 

 

ZOBACZ: “Człowiek – pająk” w Warszawie. Mężczyzna, który wspiął się na hotel Marriot, usłyszał zarzut

 

Po kilku minutach udaje mu się dotrzeć na szczyt dźwigu na wysokości ponad 300 metrów (PKiN z iglicą ma 237 metrów). – Spełniło się moje marzenie – przekonuje. 

 


 

Nagranie trafiło na YouTube kilka dni temu, ale najprawdopodobniej wspinaczka miała miejsce kilka miesięcy wcześniej. 

 

 

Wojciech Gurak z biura prasowego HB Reavis (generalny wykonawca Varso Tower) zaapelował w rozmowie z warszawa.wyborcza.pl, “żeby nie pochwalać tego rodzaju działań”. Firma podkreśla, że mężczyzna wtargnął na budowę, sprawą ma zająć się policja. 

 

jo/sgo/ youtube.com

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment