imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

XIII Międzynarodowe Forum Inwestycji Infrastrukturalnych i Budownictwa w Makau zwraca uwagę na istotną rolę Inicjatywy Pasa i Drogi w rozwoju infrastruktury międzynarodowej

1_67.jpg


MAKAU, 30 września 2022 r. /PRNewswire/ — W dniu 28 września w Makau otwarto XIII Międzynarodowe Forum Inwestycji Infrastrukturalnych i Budownictwa (dalej: „IIICF” lub „Forum”), zorganizowane wspólnie przez Chińskie Międzynarodowe Stowarzyszenie Wykonawców oraz Instytut Promocji Handlu i Inwestycji w Makau. Otwarcie tegorocznego IIICF, które jest największym i najbardziej wpływowym forum tego typu na świecie, przyciągnęło wiele ważnych osobistości ze społeczności międzynarodowej zajmujących się inwestycjami infrastrukturalnymi i budownictwem. Na ceremonii otwarcia obecni byli: Ho Iat Seng, który stoi na czele Specjalnego Regionu Administracyjnego Makau (SAR Makau); Zheng Xincong, dyrektor Biura Łącznikowego Centralnego Rządu Ludowego w SAR Makau; Liu Xianfa, komisarz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej w SAR Makau; Wong Sio Chak, sekretarz ds. bezpieczeństwa w SAR Makau; a także szefowie międzynarodowych kontrahentów i instytucji finansowych.

Forum, którego hasło przewodnie brzmi: „Budowanie infrastruktury o wysokim standardzie, zrównoważonej i skoncentrowanej na ludziach”, zgromadziło ponad 1,3 tys. gości z ponad 600 instytucji, w tym przedstawicieli kadry kierowniczej wyższego szczebla z 20 instytucji finansowych, czołowych liderów z ponad 70 przedsiębiorstw notowanych na liście 250 najlepszych międzynarodowych wykonawców ENR, a także decydentów z największych przedsiębiorstw przemysłowych i dostawców z całego świata. Koncentrując się na możliwościach i wyzwaniach w obszarze międzynarodowej współpracy infrastrukturalnej w erze post-pandemicznej, uczestnicy Forum będą dążyć do wypracowania szerokiego konsensusu i skonsolidowania współpracy międzynarodowej w celu ułatwienia realizacji projektów zielonej infrastruktury na całym świecie.

Jako jeden z najważniejszych punktów wydarzenia, podczas Forum przedstawiono Wskaźnik Rozwoju Infrastruktury Pasa i Drogi za rok 2022 oraz raport dotyczący Wskaźnika Rozwoju Infrastruktury Pasa i Drogi za ten rok. Omówiono w nim, dlaczego Inicjatywa Pasa i Drogi (ang. Belt and Road Initiative; BRI) odegrała ważną rolę w międzynarodowych inwestycjach infrastrukturalnych i projektach budowlanych.

Podczas Forum Chińskie Międzynarodowe Stowarzyszenie Wykonawców (CHINCA) przedstawiło „Mechanizm promocji międzynarodowej zrównoważonej infrastruktury” we współpracy z Azjatyckim Bankiem Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB), Programem Środowiskowym ONZ (UNEP), Niemiecką Agencją Współpracy Międzynarodowej (GIZ) i Światowym Funduszem na rzecz Przyrody (WWF), w ramach wspólnych dążeń do promowania zróżnicowanego, integracyjnego, zielonego, niskoemisyjnego i odpornego na zmiany klimatyczne rozwoju zrównoważonej infrastruktury.

„W erze postpandemicznej kraje będą musiały zmierzyć się z wyjątkowymi wyzwaniami, dlatego podkreślono znaczenie społeczności międzynarodowej, która powinna zjednoczyć się w celu inwestowania w infrastrukturę i budownictwo, aby napędzić wzrost gospodarczy i rozwój oraz poprawić warunki życia ludzi” ‒ powiedział Fang Qiuchen, prezes CHINCA.

Więcej informacji o Forum można znaleźć na stronie: http://en.iiicf.org/.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1910789/1.jpg

Źródło: China International Contractors Association

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment