imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wyjście z UE realne? Są już kursy bukmacherskie! – Wolna Polska – Wiadomości

29aa62053a5dc7744b0f9be154db093f


Cóż tam, panie, w polityce? Ten klasyczny cytat jak ulał pasuje do polskiej polityki, która na nudę narzekać nie może. W ostatnim czasie w Sejmie „gotuje się” niemal co chwilę. Teraz głównym tematem jest uchwała w sprawie negocjacji nowego budżetu UE na lata 2021-2027.

Mówi się, że sport rozpala emocje, ale czy polityka w tym obszarze bywa dużo gorsza? Co ludzie z równą zaciekłością komentują? Wyniki reprezentacji Polski czy wyniki wyborów? Obie rzeczy. Prawda jest taka, że polityka i sport to główne zainteresowania większości obywateli. Nic więc dziwnego, że gdy w jednym lub drugim obszarze dzieje się coś ciekawego, staje się on bardzo popularny. Jako, że reprezentacja Polski przygotowuje się do przełożonego na 2021 rok EURO 2020, dużo więcej dzieje się w polityce. Mieliśmy wybory prezydenckie, mamy epidemię, a teraz na tapet trafił budżet UE na lata 2021-2027. Podejście rządzących wywołało, a właściwie przywróciło dyskusję o możliwym wyjściu z Unii Europejskiej.

Budżet UE kością niezgody

By krótko nakreślić sytuację, niedawno Sejm przyjął uchwałę wspierającą działania rządu w sprawie nowego budżetu. Twarde stanowisko to pomysł rządzących a nie opozycji, więc można się domyślać, jaka była reakcja tych drugich. Polska i Węgry mają być hamulcowymi podczas głosowania dotyczącego przyjęcia budżetu. UE od dawna zarzuca Polsce problemy z praworządnością. Cichy konflikt staje się coraz głośniejszym, drogi i zdania się „rozjeżdżają”. Kompromis na razie mocno się oddala. Nic więc dziwnego, że momentalnie zaczęto dyskutować o scenariuszu radykalnym, jakim byłoby wyjście z UE. „Nie przygotowujemy Polski do wyjścia z UE, ponieważ Polska nie planuje wyjścia z UE” – takie słowa padały z mównicy Sejmu, ale… nie przebiły się one wśród dywagacji. Czy to więc temat trochę science-fiction? Być może, ale teraz ma swoje pięć minut. Dlatego też można go obstawiać.

Różne zakłady dot. przyszłości w UE

Bukmacher STS – lider polskiego rynku legalnych zakładów bukmacherskich, przygotował w ofercie kilka zdarzeń związanych z ewentualnym wyjściem. Gracze mogą obstawiać, który kraj jako pierwszy zdecyduje się opuścić unię. I co ciekawe faworytem analityków nie jest ani Polska, ani Węgry. Klienci mogą typować kiedy może się odbyć ewentualne referendum w Polsce w sprawie wyjścia z UE. Najbardziej „radykalny” zakład dotyczy daty samego wyjścia przez Polskę. Opcje są trzy – 2021, 2022 i 2023. Kursy i typy są więc ciekawe, ale może być tak, że żaden zakład nie zostanie rozstrzygnięty, gdy terminy nie dojdą do finalizacji. Ciekawe czy i jak chętnie gracze największego polskiego bukmachera będą obstawiać ten polityczny temat…

Wybory prezydenckie niezwykle popularne

Biorąc pod uwagę doświadczenia z tego roku, gdy wybory prezydenckie w Polsce, ale i w Stanach Zjednoczonych cieszyły się sporym zainteresowaniem. Zwłaszcza te krajowe, gdzie gracze STS łącznie obstawili wiele milionów złotych, a ich typowanie okazało się bardziej dokładne od niejednego przedwyborczego sondażu. Widać, że polityka nie może się równać ofertą i częstotliwością ze sportem, ale w niektórych momentach przykuwa uwagę, jak finał EURO lub Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.


Source link

Leave a Comment