imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wyjątkowy koncert dla Basi Poleszuk

az12-1200x630

Strona główna &gt Polska &gt Wyjątkowy koncert dla Basi Poleszuk Wyjątkowy koncert dla Basi Poleszuk AdRo203 Polska, Wyróżnione

Plejada artystów zaśpiewa podczas specjalnego koncertu „Uwolnić Basię na święta”. Wydarzenie jest głosem środowiska artystycznego w obronie działaczki Narodowej Hajnówki Barbary Poleszuk, skazanej na karę więzienia za podrapanie policjanta.

Incydent z udziałem 26-latki miał miejsce 2 lipca 2016 roku, podczas Nocy Kupały w Białowieży, a od końca października kobieta odbywa czteromiesięczną karę pozbawienia wolności. Rodzina i obrońca Barbary Poleszczuk domagają się zwolnienia oskarżonej ze względu na karę niewspółmierną do popełnionego przez nią czynu. Sąd w dalszym ciągu odwleka rozprawę.

Sprawą Barbary Poleszuk zainteresowały się media i artyści, którzy jednogłośnie opowiedzieli się po stronie skazanej i postanowili wesprzeć dziewczynę w specjalnym koncercie „Uwolnić Basię na święta”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (2.12) o godz. 18.00 w siedzibie Lokalu Stowarzyszenia Wolnego Słowa.

Na scenie wystąpią m.in. Jan Pietrzak, Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski, Andrzej Kołakowski, Tadek Polkowski, Norbert „Smoła” Smoliński, Bartosz Kalinowski, Agnieszka Regulska oraz Bartosz Kurowski. Głównymi organizatorami koncertu są: Gazeta Polska, Telewizja Republika i Portal Niezależna.

kb Za: https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2221739,Wyjatkowy-koncert-dla-Basi-Poleszuk?fbclid=IwAR3XBry0lZfLIbH7YgLOVySyjfLDvpQQt-vuPFesbcExf3DsTpudJ-uLSpQ

Basia Poleszukczerwona hajnówkażołnierze niezłomni
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment