imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Wyjątkowa debata ekspercka w CP PAP: obalamy mity dotyczące „butelkomatów”

1_15.jpg


„Technologia w służbie ochrony środowiska” – to tytuł debaty eksperckiej, która 17 czerwca o godz. 14:00 odbędzie się w warszawskim Centrum Prasowym PAP. Na kilka miesięcy przed uruchomieniem polskiego systemu kaucyjnego producenci tzw. butelkomatów odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości konsumentów, samorządowców, właścicieli sklepów, mediów.

Złotówka za butelkę szklaną i 50 groszy za plastikową albo puszkę – od 1 stycznia 2025 roku każdy uczestnik towarowego obrotu napojami w opakowaniach znajdzie się w systemie kaucyjnym. To wielkie wyzwanie logistyczne i inwestycyjne dla producentów maszyn RVM, zwanych potocznie butelkomatami lub kaucjomatami.

„Polacy przyzwyczaili się już do różnorodnych automatów sprzedających, pozwalających na bezobsługowe nabywanie żywności, napojów czy biletów. Jednak już w przyszłym roku w przestrzeni publicznej pojawią się nowe urządzenia – RVM, które nie są jeszcze powszechnie znane polskim konsumentom” – tłumaczy Krzysztof Hornicki, wiceprezes zarządu Krajowego Systemu Kaucyjnego ZWROTKA S.A.

Publicznej dyskusji na temat polskiego systemu kaucyjnego towarzyszy szereg pytań, wątpliwości, niedomówień. Opinia publiczna zasługuje zaś na możliwość skonfrontowania ich z argumentami ekspertów. Taką okazją będzie wyjątkowa debata producentów maszyn RVM, organizowana 17 czerwca (poniedziałek) o godz. 14:00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej.

„Podczas debaty dowiemy się, w jaki sposób maszyny RVM usprawnią funkcjonowanie systemu kaucyjnego, dlaczego warto w nie zainwestować oraz z jakimi wyzwaniami mierzą się aktualnie ich producenci” – dodaje Krzysztof Hornicki, który będzie również moderatorem dyskusji eksperckiej.

W debacie udział wezmą eksperci:

1. Konrad Robak – managing director, Tomra Collection Polska
2. Paweł Wróblewski – business development director, Envipco Poland
3. Dariusz Staszewski – prezes zarządu, R3 Polska
4. Paweł Skwarczowski – dyrektor ds. rozwoju, Czysta Polska Recyklomaty
5. Przemysław Stęślik – managing director, RVM Systems Polska
6. Marcin Derenda – managing director, AKE Technologies

Transmisję na żywo z debaty będzie można również śledzić na stronie: https://pap-mediaroom.pl

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Source link

Leave a Comment