imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wybuch gazu na budowie nowej Zakopianki. Robotnik w szpitalu

819q19y6u4q29yks8p1a7gyianstt1uh.png


Na budowie nowej Zakopianki na odcinku Klikuszowa – Rdzawka doszło do rozszczelnienia głównego gazociągu. Jeden z robotników trafił do szpitala na obserwację. Jak informuje reporterka Polsat News, na miejscu pracują służby, ale trasa jest już przejezdna.

Na miejscu są strażacy, którzy monitorują poziom stężenia gazu w powietrzu. Przerwanie głównej magistrali gazu biegnącej w kierunku Nowego Targi i dalej Zakopanego nastąpiło w momencie wykonywania prac ziemnych przez koparkę. Miejsce awarii znajduje się tuż obok Zakopianki, dlatego ruch na drodze pod Tatry został zamknięty. Jak informuje reporterka Polsat News, na miejscu pracują służby, ale trasa jest już przejezdna.

 

– Rurociąg został zamknięty natomiast ulatnia się gaz, który pozostał w rurze. Czekamy, aż z rurociągu wydobędą się resztki gazu. W momencie uszkodzenia gazociągu nastąpiła eksplozja, operator koparki doznał niegroźnych obrażeń. Został przewieziony do szpitala na obserwację – powiedział rzecznik nowotarskiej straży pożarnej Piotr Krygowski.

 

WIDEO: Wybuch gazu na Zakopiance. Źródło: Interia.pl

 


pgo/PAP/Polsat News

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment