imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wybory we Francji. Antyimigrancka piosenka hitem sieci

000JE86AL3LPT2RO-C461-F4.jpg


“Je partia pas”, czyli “nie wyjadę”. Utwór został wygenerowany przy wsparciu sztucznej inteligencji i nawołuje migrantów do wyjazdu z Francji.

Organizacje praw człowieka protestują ze względu na tekst piosenki, ale kompozycja była wykorzystywana w kampanii przez niektórych polityków, na przykład Erica Zemmoura, lidera skrajnie prawicowej Rekonkwisty. Tekst dotyczy polityki migracyjnej.

W utworze pojawia się też wers o Jordanie Berdelli, przewodniczącym skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego, który według słów piosenki ma doprowadzić do “powrotu do domu” migrantów.

Antyimigrancka piosenka we Francji. Zawiadomienie o przestępstwie

“Le Monde” ocenił piosenkę jako “rasistowską”. 26 czerwca organizacja zajmująca się prawami człowieka SOS-Racisme złożyła zawiadomienie o podżeganiu do nienawiści. W oświadczeniu przekazano, że “niedopuszczalny tekst należy natychmiast usunąć z platform cyfrowych“.

Rzeczywiście, portale społecznościowe w czwartek zaczęły usuwać filmy z piosenką. Działania podjął YouTube i TikTok. Jednak filmy z “Je partia pas” zaczęły błyskawicznie wracać na platformy, były ponownie udostępniane. YouTube usuwa filmy z piosenką ze względu na naruszenie praw autorskich, bo w filmie towarzyszącym utworowi są kadry stacji telewizyjnej France 2.

Piosenka z różnymi wersjami filmu została wielokrotnie udostępniona w serwisie X, gdzie funkcjonuje bez przeszkód. Na tej platformie wciąż dostępne są wersje postów piosenki z milionowymi zasięgami.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Gajewska w ”Śniadaniu Rymanowskiego” o Ziobrze: Życzę zdrowia chociażby dlatego, żeby odpowiedział za to wszystko, co w Polsce zrobił/Polsat News/Polsat News


Source link

Leave a Comment