imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wybaczcie Państwo Historycy

a-145

Strona główna > Polska > Wybaczcie Państwo Historycy Wybaczcie Państwo Historycy Jola Polska 0

Kiedy człowiek traci świadomość/przytomność, wówczas nie wie co dzieje się wokół niego i nie ma najmniejszego wpływu na bieg zdarzeń. Świadomość bowiem, to rozeznanie własnego położenia dzięki wszystkim dostępnym istocie ludzkiej zmysłom. Świadomość pozwala podjąć adekwatne do sytuacji działanie. Doświadczenie i wiedza pomocne są w rozwiązywaniu sytuacji trudnych. Świadomość sytuacji politycznej, ekonomicznej uruchamia inteligencję. Inteligencja u jednych skutkuje wycofaniem się z działania dla przetrwania biologicznego (konformizm), innym zaś o naturze walecznej podpowiada potrzebę działania. Inteligencja to umiejętność znajdowania i zastosowania wyjścia, czy rozwiązania w sytuacji nowej.

Z całym szacunkiem dla ogromu wiedzy historycznej jaką popularyzują pasjonaci tej pięknej dziedziny, nie stanowi ona sama w sobie klucza, który rozwiązałby emigrację rodaków za chlebem, nie powstrzyma eksmisji ludzi na bruk, nie położy kresu 6000 samobójstw każdego roku ludzi bezradnych wobec cichego systemu represji, nie rozwiąże nadumieralności Polaków w przedziale wiekowym 30-40 lat, nie powstrzyma polityków od koniunkturalizmu wyznawania dążenia do celu po trupach. Najpiękniejsze dane historyczne okresu słowiańszczyzny, Polski Jagiellonów, bohaterstwa z ostatniej wojny światowej, zwycięskich bitew są jak wspomnienie, że byliśmy młodzi, piękni i bogaci. Sprowadzone do systemu ludów koczowniczych społeczeństwo nie daje wiary postawom rozdartych szat, odkrywanych blizn i wojowniczych pohukiwań o potędze, bo jest świadome teatralności gestów, za którymi brak działania.

Wypominanie rodakom niewiedzy historycznej, której wszak od lat nauczają historycy, wpisuje się w politykę wstydu, a przy tej wiedzy najbardziej w nią bogaci historycy nie proponują rozwiązań. Pojawianie się sloganu, że za dzisiejszy stan rzeczy odpowiadają rodzice, a płacić będą dzieci to nic innego jak szczucie pokoleń. Jak logicznie pogodzić obarczenie odpowiedzialnością zniewolonych do cna komunizmem szaraków za zmielone w jego żarnach ludzkie charaktery? Głoszącym takie przewrotne po kelnersku zasady zbiorowej odpowiedzialności można rzucić wyzwanie: pokaż, bracie, jak walczyć dokonaj czynu, zostań lokomotywą wyzwolenia z dzisiejszego systemu nędzy moralnej, kłamstwa i obietnic, że za 40 lat będziemy mocarzami. Zostań Pileckim naszych dni.

Odwoływanie się do potrzeby świadomości przez uzmysłowienie, że jest nią wiedza historyczna zakrawa na brak świadomości, albo perwersję w zamykaniu oczu na stan faktyczny, by paraliżować działanie.

Społeczeństwo nawet jeśli instynktownie, czyli podświadomie ma rozeznanie w jakim jest położeniu wybrało taktykę rozważną: nie dać się mamić pustosłowiu. Blamaż ujawni się z czasem, a my nie będziemy bić się w piersi za cudze niegodziwości. Palestynizacja Polski jest w toku. Nowa ideologia o Polsce 4-ech kultur to zapowiedź, że Polak i polska kultura będą stanowić ¼ tego ideologicznego tortu. To nic innego jak zmarginalizowanie polskości do niewiele znaczącej 25% mniejszości. Czy historycy położą kres tej tendencji w imię ratowania tego co nasze, bezsprzecznie rodzime? Nie widać, nie słychać.

Jola

Za: http://niepodległy.pl/#/365/wybaczcie-panstwo-historycy/

Jola historycy
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment