imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

WSI sponsorowało Donalda Tuska

aj5-1

Strona główna &gt Polska &gt WSI sponsorowało Donalda Tuska WSI sponsorowało Donalda Tuska Ogarek Polska

Donald Tusk był biedny. Od młodych lat marzył o karierze polityka. Kongres Liberalno-Demokratyczny to twór gdański, założony w czerwcu 1990 roku. Skupiał Bieleckiego, Tuska, Merkla, czy Lewandowskiego, który stanął na jego czele. Rok później oddał władzę w ręce Donalda Tuska.

Po wyborach w 1991 roku, KLD zdobyło 37 miejsc w Sejmie oraz 6 w Senacie. To spora grupa posłów. Andrzej Halicki (dziś PO) był rzecznikiem klubu. Wcześniej z KLD pochodził ówczesny premier Jan Krzysztof Bielecki. Gdy formował się rząd Olszewskiego, KLD wraz z Unią Demokratyczną przeszedł do opozycji, nie zgadzając się na odrzucenie doktryny Balcerowicza.

Jak powstało KLD?

Sponsorem był Wiktor Kubiak. Pochodził z żydowskiej rodziny, właściciel firmy Batax. Jak się okazało po ujawnieniu raportu z likwidacji WSI, firma stanowiła przykrywkę WSI.

Zarząd II Sztabu Generalnego LWP używając tej firmy, przeprowadzał operacje finansowe, znane jako „Akredytywa” i „Portfolio”. Środki finansowe pochodziły z Centrali Handlu Zagranicznego. Kradli majątek narodowy i inwestowali pod swoim szyldem.

I tak oto Wiktor Kubiak stał się celebrytą.

Na 18 piętrze Hotelu Mariott wynajął biuro, które stało się miejscem pielgrzymowania: Tuska, Piskorskiego, Bieleckiego, Lewandowskiego i innych. A także gangsterów powiązanych z ówczesną stolicą, Rosjan, żydów, Białorusinów.

Wiktor Kubiak wraz z WSI organizował scenę polityczną w Polsce. Wybierali polityków i budowali partie. Pierwsza z nich to KLD, kolejna to PO.

Poseł Unii Polityki Realnej, nieżyjący już Lech Próchno-Wróblewski, który był członkiem tzw. „komisji Ciemniewskiego” (badającej procedury wprowadzenia w życie uchwały lustracyjnej), tak scharakteryzował KLD i Kubiaka:

„1990 r. – na 18. piętrze Marriotta mieści się apartament wynajmowany przez Wiktora Kubiaka, służący mu jako biuro firmy Batax. O Wiktorze Kubiaku będzie wkrótce głośno, jako o sponsorze musicalu „Metro”, lansującym skutecznie Edytę Górniak (brzmi elegancko). Ale póki co apartament Kubiaka to miejsce spotkań liderów Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Czy to oficjalne biuro, czy nieformalnie użyczany przez przyjaciela lokal, mało kto dziś już pamięta. W każdym razie Donald Tusk i Paweł Piskorski czują się tu jak u siebie w domu. Wiktor Kubiak jest w ich otoczeniu kimś szczególnym. Podczas programowej narady twórców KLD w Cetniewie ląduje helikopter z Kubiakiem, który w asyście liderów tej partii pozdrawia głowiących się nad programem liberałów i po odebraniu honorów odlatuje.(…)”.

Kubiak to bliski współpracownik Grzegorza Żemka, znanego jako „mózg” afery FOZZ. Ukradli Polakom miliardy dolarów i z ramienia WSI założyli wiele firmy, które do dzisiaj funkcjonują i sieją kłamliwą propagandę.

Kiedy KLD wchodzi do rządu, Kubiak instaluje się w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych na stanowisku pełnomocnika ministra do spraw prywatyzacji.

Jako bliski współpracownik ministra Janusza Lewandowskiego, Kubiak miał dostęp do planów prywatyzacyjnych.

Kupował kamienice, grunty, biurowce po upadających spółkach państwowych. O jego interesach krążyły legendy – przed upadkiem muru berlińskiego miał kupić fabrykę butów w Niemczech Wschodnich i po upadku sprzedać ją trzy razy drożej.

Do swoich zakupów dorzucił kino Atlantic, w planach był Teatr Dramatyczny, a nawet Operetka. W 1991 roku wskoczył do setki najbogatszych Polaków według „Wprost”.

źródło: https://www.polityczna-narkomania.pl/?p=109

Z wielu źródeł, a szczególnie ze śledztwa przeprowadzonego przez Wojciecha Sumlińskiego wynika, że Kubiak był przestępcą, człowiekiem WSI. Dlatego mógł brać udział w okradaniu Polaków. Za skradzione pieniądze sponsorował polityków, Metro, Józefowicza, Górniak, kupował liczne nieruchomości.

Z taką osobą, z ludźmi z WSI związał się Donald Tusk. To WSI postawiło na Donalda Tuska.

Do dzisiaj jest ich człowiekiem…

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=3w3NbABWBUw?feature=oembed&w=640&h=360]

Za: https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/wsi-sponsorowalo-donalda-tuska/

Data publikacji: 15.10.2018

Polska neokolonią syjonizmupolskojęzyczna demonokracja parchlamendarna i kałtura polskojęzycznych elitPOPiSrynsztokowe elity
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment