imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

WOŚP 2022. Kiedy finał? Najciekawsze aukcje i licytacje

000ECUL8ECII4YJT-C102.png


Jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, obchodzi w tym roku swój mały jubileusz. Wolontariusze WOŚP na ulicach polskich miast pojawią się już po raz 30., a w tym roku hasłem przewodnim zbiórki jest “Przejrzyj na Oczy”. Celem WOŚP 2022 jest zebranie jak największej kwoty i przekazanie funduszy na okulistykę dziecięcą. Każdego roku na oddziały okulistyki dziecięcej trafia kilkanaście tysięcy małych pacjentów.

Kiedy jest finał WOŚP 2022? Tegoroczny finał WOŚP 2022 odbędzie się w najbliższą niedzielę 30 stycznia. Finał WOŚP 2022 to nie tylko akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Ogólnopolska impreza jest transmitowana w telewizji i Internecie przez cały dzień, aż do momentu symbolicznego “Światełka do Nieba”. W około 1 700 sztabach niemal 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w Internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji.

Skoro do wielkiego finału zostało tylko kila dni, warto ten czas poświęcić na sprawdzenie, jakie są najciekawsze aukcje WOŚP 2022. Fanów sportu zaciekawi na pewno kurtka Kamila Stocha z sezonu 2020/2021, który był całkiem pomyślny dla naszego skoczka. Stoch został zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni, a na Mistrzostwach Świata w Oberstodrfie wywalczył wraz z kolegami brązowy medal. Teraz jego “szczęśliwa” kurtka trafiła na aukcje WOŚP 2022.

Jedna z najciekawszych aukcji WOŚP 2022 to także propozycja od Donalda Tuska. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej i szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk na aukcję WOŚP przekazał swoją hulajnogę elektryczną. Ma zamiar osobiście wręczyć ją zwycięzcy licytacji. Będzie to również okazja do krótkiego spotkania przy kawie lub herbacie. Cena hulajnogi z autografem polityka dochodzi obecnie do 100 tysięcy zł.

Najciekawsze aukcje WOŚP co roku związane są też z Robertem Lewandowskim. W ubiegłym roku koszulkę sportowca fan nabył za ponad 100 tysięcy zł. Na aukcje WOŚP 2022 Robert Lewandowski przeznaczył korki, w których zagrał w meczu Ligi Mistrzów Bayernu Monachium – Dynamo Kijów w listopadzie 2021 r. To wtedy Lewandowski strzelił gola niesamowitą przewrotką, a golem zachwycił się później cały świat. 

Wśród aukcji WOŚP 2022 znalazła się także samochodowa przejażdżka z Joanną Jędrzejczyk po Olsztynie, po której można wybrać się na kawę z zawodniczką MMA. Wśród motoryzacyjnych aukcji WOŚP 2022 jest także szkolenie z bezpiecznej jazdy z rajdowym mistrzem Kajetanem Kajetanowiczem

Najciekawsze aukcje WOŚP 2022 to także kolacja z Karolem Strasburgerem. Prowadzący “Familiady” zaprasza na kolację do restauracji w Konstancin – Jeziorna w Parku Zdrojowym. Co więcej, na kolację można zabrać ze sobą osobę towarzyszącą.

Fanów “Słonecznego patrolu” zaciekawi z kolei prezent do Davida Hasselhoffa – amerykański aktor na aukcje WOŚP przekazał bojkę ratunkową stworzoną na wzór tej, której używał właśnie w “Słonecznym Patrolu”. Oczywiście z autografem. 

Nie brakuje również oryginalnych pomysłów i do najciekawszych aukcji WOŚP można zaliczyć kolację dla czterech osób według trylogii Henryka Sienkiewicza. Autorka poczytnych kryminałów Katarzyna Bonda na aukcje WOŚP 2022 wystawiła suknię unikat, tworzoną wiele godzin, tzw. “haute couture”. Z kolei Kabaret Hrabi oferuje “Zestaw Usług Domowych” – kabaret zobowiązuje się do przyjazdu pod wskazany adres zwycięzcy licytacji. 

W ciągu poprzednich 29. finałów WOŚP zebrano i wydano na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,5 miliarda złotych. Dzięki zbiórce udało się kupić ponad 67 300 urządzeń. Tylko w ubiegłym roku fundacja WOŚP zebrała łącznie 210 813 830,10 zł, które zostały przeznaczone na laryngologię, otolaryngologię oraz diagnostykę głowy. 

Pierwszy finał WOŚP odbył się w Jarocinie w 1992 r. Organizacja zbiórki pozostawiała wiele do życzenia, bo wolontariusze nie mieli identyfikatorów ani popularnych dziś puszek. Mimo to, udało im się uzbierać prawie 20 000 zł.

Source link

Leave a Comment