imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna w Ukrainie. Zatrute czereśnie dla żołnierzy rosyjskich. Opór mieszkańców wobec agresji

m3hrtfqakko8d7sd9y75d774ss2ey69m.jpg


Ukraińska czereśnia miała wywołać u rosyjskich żołnierzy “masową chorobę”

Zatrute owoce trafiły do rosyjskich oddziałów stacjonujących w okolicach Melitopola i wywołały u niektórych z żołnierzy choroby – poinformowała agencja UNIAN. – To rodzaj partyzanckiego oporu, jaki istnieje w regionie – przekazał Iwan Fiodorow burmistrz miasta. Dodał, że ta sytuacja stanowić ma przestrogę dla Rosjan, aby nie kradli owoców pracy rolników.

– Kolejnym prezentem, który nasi rolnicy przygotowali dla Rosjan, jest przetworzona czereśnia, która wywołała masową chorobę wśród oddziałów agresora. To rodzaj partyzanckiego oporu, jaki istnieje w regionie – przekazał agencji UNIAN burmistrz Melitopola Iwan Fiodorow. Dodał, że ta sytuacja stanowić ma przestrogę dla Rosjan, aby nie kradli owoców pracy rolników.

 

 

Władze Melitopola: Skradzione owoce trafiają na Krym

Według Iwana Fiodorowa 99 proc. obywateli Melitopola i okolic stawia opór władzy okupacyjnej.

 

Jak informował wcześniej UNIAN, mer miasta powiedział, że Rosjanie na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy zajmują się grabieżą, eksportem warzyw, zboża i metalu.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Nowy ukraiński znaczek pocztowy przedstawia ciągnik holujący czołg

 

Owoce, które okupanci zabierają od rolników, nie są wyjątkiem. Fiodorow zwrócił uwagę, że rosyjscy wojskowi w jednej z wiosek powiedzieli, że są gotowi kupić wszystkie czereśnie za bezcen.

 

Andrij Siguta, współpracownik burmistrza, przekazał, że okupanci wywożą słynne czereśnie z Melitopolu na Krym, gdzie są one rozdawane za darmo.

mbl/bas/Unian

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment