imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wojna w Ukrainie. Wzruszenie dziennikarki Polsat News. “Dziewczyno, bądź bezpieczna”

65xx1w5d2qjnxc39f36e333yvy1uqsqw.jpg


Kataryna Hołowko, studentka dziennikarstwa jednej z warszawskich wyższych uczelni była gościem “Debaty Dnia” w Polsat News. Hołowko opowiedziała o sytuacji na Ukrainie w pobliżu Kijowa. – Poznałyśmy się przez chwilę (w Polsce) w relacji wykładowca-student – przypomniała Agnieszka Gozdyra na początku rozmowy. Następnie dziennikarka zapytała o sytuację na Ukrainie.

Ukraińska studentka: czas spędzamy w piwnicach

– Jestem 15 kilometrów od Kijowa i jestem przed wejściem do piwnicy, nie mogę teraz wychodzić, bo mamy teraz w mieście dywersantów i dzisiaj sytuacja się pogorszyła – mówiła Hołowko.

 

– Ostatni tydzień mojego życia spędziłam w piwnicy, bo tylko w dzień możemy wychodzić do pokoju, kuchni, żeby coś zjeść, umyć się – powiedziała studentka SWPS.

 

ZOBACZ: Sankcjami w sankcje. Rosja bierze internet satelitarny OneWeb za zakładnika

 

Jak stwierdziła w okolicy Kijowa sytuacja “nie jest zbyt dobra”. Dodała, że przed Rosjanami ukrywa się z rodzicami i rodziną.

 

– Mieszka u nas teraz 12 osób. Pomagamy, komu możemy – powiedziała. Jak mówiła, pod wspólny dach przyjęte zostały m.in. osoby mieszkające w blokach, bez dostępu do piwnicy.

 

Według niej mieszkańcy mają utrudniony dostęp do żywności. Rodzina korzysta z zapasów kupionych przed wojną.

 

– Mieszkam w niedużym mieście. Dostajemy sms-y, że dziś otwarty jest dany sklep – powiedziała. Dodała jednak, że do sklepów ustawiają się duże kolejki, niejednokrotnie nie ma pewności, że uda się zrobić zakupy.

Chcą uciekać na zachód razem

Zapytana o ucieczkę do Polski wyjaśniła, że “myślała o tym”.

 

– Mój tata może wyjechać bo ma 63 lata. Mój brat nie może wyjechać, nie może wyjechać mój chłopak i (inni) mężczyźni, którzy u nas mieszkają. Nie wiemy jak to zrobić, żeby być razem – powiedziała Kataryna Hołowko. Rodzina zdecydowała, że zostaje w mieście dopóki sytuacja jest unormowana.

 

– Nie damy rady zostawić tutaj mężczyzn i wyjechać. Nam kobietom byłyby bardzo ciężko samym, nie wiadomo gdzie, nie wiadomo w jakim mieście, w jakim budynku i tak dalej – powiedziała studentka.

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Nowe sankcje wobec 19 rosyjskich oligarchów i ich rodzin

 

– Dzisiaj cały dzień słyszałam wybuchy, musieliśmy wychodzić do piwnicy – powiedziała. Dlatego rodzina rozważa jednak wyjazd w rejony położone bliżej granicy.

 

– Sytuacja jest straszna, dziś rozmawialiśmy, żeby jechać gdzieś bliżej granicy, chcemy jechać wszyscy razem, ale nie wiemy, czy znajdziemy tam mieszkanie. W Ukrainie bliżej granicy jest z tym duży problem – powiedziała ukraińska studentka.

 

– Rozumiemy, że chcecie być razem – powiedziała prowadząca program. – Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy się w Warszawie w innych okolicznościach – powiedziała dziennikarka Polsat News.

Gozdyra: “Dziewczyno, bądź bezpieczna i wracaj tutaj”

– Dajecie dowód męstwa, nikt nie wiedział, że coś takiego będziemy oglądać – powiedziała Agnieszka Gozdyra.

 

– Dziewczyno, bądź bezpieczna i wracaj tutaj – powiedziała wzruszona prowadząca “Debatę Dnia”.

 

ZOBACZ: Gen. Jarosław Stróżyk: Putin ma już syndrom bunkra berlińskiego

 

– Trudne są takie rozmowy. W ogóle każde rozmowy są teraz trudne. Ale kiedy się kogoś zna, a to jest studentka i jest się wykładowcą… Mijamy się gdzieś na uczelni w październiku, listopadzie i nikt nie myślał wtedy, że w lutym będziemy się widzieć w takich okolicznościach. To jest nie do opisania – podsumowała Agnieszka Gozdyra.

 

WIDEO – Wzruszenie dziennikarki Polsat News. Oglądaj od 20:00

 

https://www.youtube.com/watch?v=KUydDJwvYIg

hlk/Polsat News/Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment