imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna w Ukrainie. Wołodymyr Zełenski przybył do Niemiec. W planach szereg spotkań

000JAJ9E8D4KHQ8W-C461-F4.jpg


Jak przekazał, podczas konferencja w sprawie odbudowy Ukrainy priorytetem będą pilne rozwiązania dotyczące energetyki.

Wołodymyr Zełenski w Niemczech. Szereg spotkań

“Z kanclerzem Olafem Scholzem będziemy rozmawiać o dalszym wsparciu obronnym, rozwoju ukraińskiego systemu obrony powietrznej, wspólnej produkcji broni” – napisał prezydent Zełenski. 

Jak dodał, w trakcie rozmów z Scholzem “skoordynowane” zostanie stanowisko przed szczytem pokojowym, szczytem Rady Europejskiej i NATO. 

Prezydent Ukrainy zapowiedział, że w trakcie wizyty w Niemczech ma zaplanowane spotkanie z prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem oraz przewodniczącą Bundestagu Bärbel Bas. Zełenski ma zamiar odwiedzić bazę wojskową, w której szkolą się ukraińscy żołnierze.

Niemcy. Konferencja w sprawie odbudowy Ukrainy

Ukraine Recovery Conference 2024 jest organizowana w dniach 11 i 12 czerwca bieżącego roku przez Ukrainę i Niemcy. To trzecia edycja odbywającej się co roku międzynarodowej debaty geopolitycznej dotyczącej odbudowy Ukrainy.

Jak zapowiedziało ministerstwo spraw zagranicznych Polski, w berlińskiej konferencji we wtorek weźmie udział minister Radosław Sikorski. 

“Podczas konferencji w Berlinie przedstawiciele rządów oraz eksperci omówią m.in. zagadnienie wzmacniania atrakcyjności inwestycyjnej Ukrainy, oraz kwestię powiązania jej odbudowy z procesem akcesyjnym do Unii Europejskiej” – podaje resort. 

Minister Sikorski w ramach konferencji zabierze głos podczas sesji otwierającej konferencję oraz w rozmowie panelowej dotyczącej perspektyw wstąpienia Ukrainy do UE. 

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Miller w “Gościu Wydarzeń”: Czarzasty z Biedroniem przeprowadzili operację po mistrzowsku/Polsat News/Polsat News


Source link

Leave a Comment