imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna w Ukrainie. Wołodymyr Zełenski apeluje do matek rosyjskich żołnierzy

vua7uwc4zs4qthtb2tarms1sfsf1e37u.jpg


Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał w sobotę matki rosyjskich żołnierzy, by nie wysyłały swoich synów na wojnę i zaprosił na Ukrainę matki żołnierzy, którzy trafili do ukraińskiej niewoli.

– Chcę to jeszcze raz powiedzieć rosyjskim matkom. Szczególnie do matek poborowych. Nie wysyłajcie swoich dzieci na wojnę w obcym kraju – powiedział Zełenski w nowym wystąpieniu wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych..

 

– Ukraina nigdy nie chciała tej strasznej wojny, ale będzie się bronić tak bardzo, jak tylko będzie to konieczne – dodał ukraiński prezydent.

 

 

W środę Rosja po raz pierwszy przyznała się do obecności poborowych na Ukrainie i ogłosiła, że wielu z nich dostało się do niewoli, przy czym wcześniej Kreml utrzymywał, że walczą tam tylko zawodowi żołnierze.

Wojna w Ukrainie. Infolinia dla rodzin rosyjskich żołnierzy

W tym samym czasie na portalach społecznościowych zaczęły napływać sygnały od matek, które nie wiedziały, że ich synowie zostali wysłani na Ukrainę.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Włochy: zatrzymano jacht rosyjskiego miliardera

 

Ukraińskie ministerstwo obrony opublikowało następnie numery telefonów i e-mail, za których pośrednictwem rodziny mogłyby uzyskać informacje o swoich synach schwytanych na Ukrainie.

 

Ukraina w zeszłym tygodniu zaprosiła matki rosyjskich żołnierzy pojmanych na swoim terytorium do przyjazdu i odebrania ich, przy czym Kijów twierdzi, że od czasu inwazji Moskwy na ten kraj do niewoli trafiły dziesiątki jeńców.


prz/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment