imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna w Ukrainie. Sondaż dla Kremla w sprawie wojny

000FLAIV4ERMS48R-C429.jpg


Jak informuje portal, sondaż, którego zleceniodawcą była administracja prezydenta Rosji, został przeprowadzony pod koniec czerwca. “Niektórzy mówią, że walki w Ukrainie należy jak najszybciej zatrzymać. Inni są zdania, że walk nie należy teraz kończyć. Który punkt widzenia jest Państwu bliższy?” – brzmiało pytanie skierowane do Rosjan.  

Za zakończeniem walk w Ukrainie opowiedziało się 30 proc. pytanych, 13 proc. miało problem z odpowiedzią, natomiast 57 proc. stwierdziło, że wojnę należy kontynuować.  

Wśród grupy wiekowej 18-24 lat 56 proc. ankietowanych jest za zakończeniem wojny, a 19 proc. chce, by wojna toczyła się dalej. W grupie 25-34 lat 43 proc. popiera zakończenie działań wojennych, a 41 proc. jest zdania, że wojna powinna trwać. Z sondażu wynika, że im starsi respondenci, tym częściej opowiadają się za kontynuacją działań wojennych w Ukrainie, dla przykładu w grupie wiekowej powyżej 60 lat 72 proc. popiera wojnę.  

Według portalu, Kreml z wyników sondażu chciał poznać także zależność między opinią na temat kontynuacją wojny, a rodzajem mediów, z których Rosjanie najczęściej korzystają. 47 proc. osób, które częściej korzystają z internetu jest zdania, że działania w Ukrainie należy zakończyć, a 35 proc. wspiera kontynuację. W przypadku osób, które częściej śledzą wiadomości w telewizji 68 proc. opowiada się za kontynuacją konfliktu, a 22 proc. za zakończeniem.  

Socjolog Gieorgij Judin w rozmowie z portalem przyznał, że wyniki sondażu są przewidywalne. Jak podkreśla, wojny chcą przede wszystkim starsi ludzie i mieszkańcy większych miast, którzy “chcą uwięzić kraj w przeszłości“. 

Zdaniem socjologa, wyniki sondażu nie mają wpływu na działania prowadzone w Ukrainie. – Prezydent chce walczyć, a on rządzi – przekazał Judin.  

Liczba respondentów nie jest znana, natomiast szczegółowe wyniki sondażu nie są przekazywane publicznie.  


Source link

Leave a Comment