imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna w Ukrainie. Siewierodonieck pod ciągłym ostrzałem. “Mieszkańcy zapomnieli, kiedy było cicho”

7fb6v8rz5yvr332ypne3557xfzgpr464.jpg


“Przeciwnik ostrzeliwuje osiedla mieszkaniowe w Siewierodoniecku bez przerwy, mieszkańcy zapomnieli już, kiedy w mieście choć na pół godziny nastawała cisza” – podał szef władz regionu ługańskiego Serhij Hajdaj. Dodał, że minionej doby w rosyjskich na wschodzie Ukrainy zginęło co najmniej pięć osób.

Cztery osoby zginęły we wrogich ostrzałach w Siewierodoniecku, a jedna w miejscowości Komyszuwacha. W Lisiczańsku ostrzelano posterunek policji, ale nikt nie ucierpiał – relacjonuje Hajdaj w komunikatorze Telegram.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Zełenski oskarża Rosję o ludobójstwo

 

– Przez całą dobę wojska rosyjskie próbowały przedrzeć się do Siewierodoniecka – dodaje. W regionie zniszczonych jest wiele budynków.

W mieście jest kilkanaście tysięcy cywilów

Gubernator podkreśla, że mieszkańcy Siewierodoniecka “zapomnieli już, kiedy w mieście choć na pół godziny nastawała cisza“.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Premier Włoch rozmawiał telefonicznie z Władimirem Putinem

 

– Rosjanie uderzają w osiedla mieszkaniowe bez przerwy – informuje Hajdaj. W mieście – według lokalnych władz – pozostaje kilkanaście tysięcy cywilów, którzy przeważnie ukrywają się w piwnicach budynków mieszkalnych.

 

Hajdaj dodaje, że pojawiły się także informacje o kolejnych dwóch ofiarach, które zginęły w tym tygodniu w mieście Hirske.

mst/ml/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment