imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna w Ukrainie. Rosjanie wykorzystują infrastrukturę cywilną do rozmieszczania broni

vd9ey17pyzjizgsdnbxnf33zbcayfgqw.jpg


Wojska rosyjskie wykorzystują infrastrukturę cywilną do rozmieszczania broni i sprzętu wojskowego – wynika z informacji podanych w poniedziałek rano na Facebooku przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

“Odnotowano powtarzające się przypadki wykorzystywania przez wroga infrastruktury cywilnej, w tym miejsc kultu religijnego, do umieszczania stanowisk strzeleckich, rozmieszczania broni i sprzętu wojskowego” – czytamy w komunikacie.

 

 

“Siły okupacyjne nie odniosły znaczących sukcesów w prowadzeniu operacji ofensywnej na wszystkich kierunkach. Główne wysiłki okupantów koncentrowały się na zabezpieczeniu i utrzymaniu zajętych wcześniej pozycji. (…) Siły zbrojne Ukrainy zadały miażdżące ciosy w infrastrukturę na tyłach nieprzyjaciela w celu zakłócenia systemu wsparcia logistycznego. (…) W dniu poprzednim ukraińskie lotnictwo zestrzeliło cztery samoloty, trzy śmigłowce i bezzałogowe statki powietrzne” – poinformował w podsumowaniu operacyjnym Sztab Generalny.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Instagram w Rosji został zablokowany

 

W jego ocenia, morale i stan psychiczny nieprzyjaciela pozostaje niski, co prowadzi do odmowy przez żołnierzy rosyjskich wykonywania rozkazów dowództwa.

mad/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment