imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna w Ukrainie. Rosjanie chcieli zabić wszystkich jeńców w rejonie Popasny

1pfq1outeg14naqmk2ketxi84nofjhyv.png


Ukraiński wywiad przechwycił telefoniczną rozmowę między rosyjskimi żołnierzami, w której jest mowa o rozkazie zabicia wszystkich jeńców wojennych w rejonie Popasny w obwodzie ługańskim – poinformowała agencja Ukrinform.

“To jawna zbrodnia wojenna, pogwałcenie prawa międzynarodowego i kolejny uderzający przykład, że rosyjska armia to mordercy, gwałciciele i szabrownicy, a w żadnym wypadku nie są to żołnierze” – napisał wywiad w komunikacie.

 

“Po raz kolejny ostrzegamy, że zbrodnie wojenne nie mają przedawnienia i gwarantujemy, że wszyscy zbrodniarze wojenni zostaną sprawiedliwie ukarani!” – dodano.

 

Większość obwodu ługańskiego w rękach Rosji

80 proc. terytorium obwodu ługańskiego jest obecnie pod kontrolą wojsk rosyjskich – poinformował w środę na Telegramie szef władz obwodowych Serhij Hajdaj.

 

“Po wycofaniu się naszych wojsk z Kreminnej ilość okupowanych terytoriów wynosi 80 proc. Linia obrony biegnie od Rubieżnego do Popasnej” – podał.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Polacy nie zbojkotowali wszystkich sieci handlowych, które zostały w Rosji

 

Podkreślił, że Rosjanie dokładają wszelkich starań, aby szturmować Rubiżne, Popasne i Zołote, ale do tej pory nie udało im się to. “Wszystkie ataki nic im nie dają. Okupanci kontrolują tylko części miast, nie mogą się dostać dalej” – stwierdził Hajdaj.

 

Szef władz obwodowych Ługańska zaznaczył, że jeśli “Wielkanocny rozejm” będzie miał miejsce w niedzielę 24 kwietnia, zostanie on maksymalnie wykorzystany zarówno do ewakuacji cywilów, jak i dostaw amunicji. “Na tymczasowo okupowanych terytoriach okupanci nadal terroryzują miejscową ludność i ustanawiają własny porządek” – napisał.ac/PAP/ polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment