imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna w Ukrainie. Nieoficjalnie: zginął Andriej Palij, zastępca dowódcy Floty Czarnomorskiej

g2peecjq9dp1q5ziqegd6trz5umx39hb.png


Podczas inwazji na Ukrainę zginął rosyjski kapitan I stopnia Andriej Palij, zastępca dowódcy Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej – przekazują nieoficjalnie media. Jak podała Nexta, informację o śmierci Palija podał na swoim blogu jego znajomy, prezes grupy konsultingowej “Pomoc”. Podobną wiadomość przekazał też szef ukraińskiego Naftohazu Oleksander Scherba.

O “unicestwieniu” wiceszefa Floty Czarnomorskiej pisze też “Euromaidan Press”. Ukraińska armia, czy resort obrony jak dotąd nie potwierdziły informacji o śmierci Andrieja Palija. 

 

 

“Zastępca dowódcy Floty Czarnomorskiej nie wraca do domu z Ukrainy” – napisał na Twitterze Oleksander Scherba, ambasador Ukrainy w Austrii (2014-2021), a obecnie szef Naftohazu.

 

Rosyjscy dowódcy giną podczas ataku na Ukrainę

Palij byłby kolejnym ważnym wojskowym Federacji Rosyjskiej, który zginął podczas ataku na Ukrainę. W sobotę Siły Zbrojne zaatakowanego państwa przekazały, że zlikwidowały generała porucznika Andrieja Mordwiczowa.

 

Mordwiczow był dowódcą 8. Armii Południowego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej. Miał stracić życie po pożarze na lotnisku w Czornobajiwce w obwodzie chersońskim.

 

 

W ostatnich dniach zginął również pułkownik Siergiej Suchariew, odpowiedzialny za bitwę pod Iłowajskiem, jedną z najkrwawszych podczas wojny w Donbasie z 2014 roku. Nie żyje także Oleg Mitiajew, generał elitarnej 150. dywizji strzelców zmotoryzowanych.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rząd zawiesza działalność prorosyjskich partii. Oświadczenie Zełenskiego

 

Ukraińskie Centrum Zwalczania Dezinformacji wyliczyło, że od początku wojny w Ukrainie – z szeregów agresora – zginęli również generał dywizji Magomed Tuszajew, generał dywizji Witalij Gierasimow oraz generał dywizji Andrij Kolesnikow.

 

Kijowskie władze mówiły też o neutralizacji generała dywizji Andrieja Suchowieckiego, pułkownika Andrija Zacharowa, pułkownika Serhija Porochnia, pułkownika Igora Nikołajewa, podpułkownika Jurija Agarkowa, jak i pułkownika Mychajła Sofronowa.

wka/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment