imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Wojna w Ukrainie. Netflix i TikTok zawiesiły działalność w Rosji z powodu inwazji na Ukrainę

juaysfwjzes5hzwak94ef5una4mxfc3u.jpg


Wcześniej Netflix wstrzymał w ramach reakcji za napaść zbrojną Rosji na Ukrainę realizację wszystkich rosyjskich projektów

Amerykańska platforma streamingowa Netflix zawiesiła działalność w Rosji w związku z inwazją na Ukrainę – poinformowała agencja Ukrinform, powołując się na ministra ds. transformacji cyfrowej Ukrainy Mychajła Fedorowa. TikTok tłumaczy powody wycofania ustawą o “fake newsach” w Rosji. “Nie mamy innego wyboru” – przekazał chiński portal społecznościowy w niedzielnym oświadczeniu.

“Netflix zawiesił operacje w Rosji w proteście przeciwko inwazji tego kraju na Ukrainę” – napisał na Telegramie Fedorow. 

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Nowe sankcje wobec 19 rosyjskich oligarchów i ich rodzin

 

Wcześniej Netflix wstrzymał w ramach reakcji za napaść zbrojną Rosji na Ukrainę realizację wszystkich rosyjskich projektów oraz zrezygnował z nabywania praw do rosyjskich produkcji.

 

W odpowiedzi na działania Rosji swoje premiery w tym kraju wstrzymały także firmy Walt Disney Company i Warner Bros.

“W czasie wstrzymania działalności w Rosji będziemy oceniać skutki prawne nowej ustawy, ponieważ bezpieczeństwo jest naszym najważniejszym priorytetem” – argumentował TikTok.

 

Usługa umożliwiająca komunikację nie będzie dotknięta nową decyzją” – dodano w oświadczeniu.

“TikTok jest miejscem rozwoju kreatywności i rozrywki, które może dostarczyć ukojenia i pozwolić na utrzymanie relacji w czasie wojny skutkującej ludzkimi tragediami i izolacją. Bezpieczeństwo naszych pracowników i użytkowników musi jednak pozostać naszym głównym wyznacznikiem” – napisano w oświadczeniu.

15 lat więzienia za “fałszywe informacje”

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w piątek ustawę wprowadzającą kary do 15 lat więzienia dla każdego, kto publikuje “fałszywe informacje” na temat rosyjskich sił zbrojnych.

 

Nowe prawo przewiduje również kary za “wzywanie do nałożenia sankcji na Rosję” w związku z rosyjskim atakiem zbrojnym na Ukrainę. 

grz/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment