imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wojna w Ukrainie. AFP: w Rosji są problemy z dostępem do Facebooka i stron niezależnych mediów

dd9iopfs4ffhuojfdsa5a5e8b81jt5sw.jpg


Witryny internetowe Facebooka oraz wielu niezależnych mediów przestały działać w Rosji w nocy z czwartku na piątek – poinformowała francuska agencja AFP.

Twórcy serwisu GlobalCheck oraz dziennikarze AFP przebywający w Moskwie poinformowali, że mieli problemy z wejściem na strony internetowe Facebooka oraz niezależnych mediów, takich jak Meduza, Deutsche Welle, RFE-RL i rosyjskojęzyczne BBC.

 

W środę Departament Stanu oskarżył Rosję o rozpoczęcie wojny “na pełną skalę z wolnością mediów i prawdą” poprzez blokowanie niezależnych źródeł informacji, aby uniemożliwić Rosjanom dostęp do informacji o inwazji na Ukrainę.

Ograniczenia działania Facebooka i Twittera

We wtorek agencja Reutera przekazała, że Rosja ponownie wprowadziła ograniczenia, które spowalniają działanie Twittera i częściowo blokują dostęp do Facebooka. 

 

Jak przekazał Reuters, rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oskarżyło Meta (dawniej Facebook), Google oraz innych zachodnich potentatów technologicznych o “podżeganie do wojny”.

 

ZOBACZ: Wojna na Ukrainie. Rosja ogranicza działanie Facebooka i Twittera. Podano powód

Według informacji Reutera Rosja ograniczyła częściowo dostęp do Facebooka, co potwierdziła firma Meta Platforms, do której należy portal społecznościowy. Rosyjski państwowy regulator komunikacyjny Roskomnadzor przywrócił również ograniczenia w szybkości działania Twittera na komputerach, zarzucając amerykańskiej firmie “nieusunięcie fałszywych wpisów o rosyjskiej ‘operacji specjalnej’ na Ukrainie”. Rosja określa w ten sposób rozpoczętą przez siebie w miniony czwartek inwazję.

an/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment